urticarie cronica

209 comentarii 1 2 ..... 6 7
0
19-03-2015, ora 05:47
Flooorance
Nu este medic/terapeut
Flooorance
Nu exista riscuri...dar pt.asta trebuie sa te informezi chiar tu si sa crezi ca va fi bine.Nu este usor si simplu sa gasim sokutii naturale pt bolile sfasietoare de azi.Dar pt.oameni este ft simplu sa mearga la farmacie pt orice duere de cap fara sa se intrebe care este motivul oricarei dureri.Important este sa inlaturam durerea chiar si pt.un moment ne vindem sufletul farmaciilor si medicilor pe banii nostrii, platind chiar ultimul ban.In ziua de azi totul este comert pana si viata noastra pe tava medicinei sau a oricarei institutii din lume.tv.ne infunda de reclame dupa care scrie mic sa stim ca produce cancer etc.Lumea asta moderna si pofticioasa injecteaza in psihicul nostru, in alimentatia noastra si medicatia folosita la toate nivelele degradari si dezinformari asa incat noi oamenii ne pierdem de echilibrul si controlul asupra vietii si a corpului nostru nestiind ce sa mai facem nici in situatiile cele mai mici decum in cele mari si grave.Este dureros dar exista solutii la tot cautandu-le cu rabdare, apropiindu-ne tot mai mult de dzeu prin natura, constiinta, miscare, respiratie, hrana sanatoasa mai bogata in nutrienti si mai putina cantitativ, o viata mai ordonata si un respect mai curat si profund fata de corpul nostru pe care noi oamenii il transformam intr-un wc.public, scuze expresia.O data ce l-am murdarit si ingrosat si ingrasat de mizerie tot noi alergam la doctori si farmacii zicand...cum?..chiar mie cum e pissibil asa ceva? Ok.eu cred ca treb.in primul rand sa facem liniste in viata noastra oferind dragoste in locul urii.Iubind viata de orice natura care vibreaza in irice corp chiar si obiect.A respecta natura care ne da oxigenul si a pastra legatura cu tot ce dzeu a creeat pt noi facand din asta loc sfant si multumire pt tot.Facand bine la cei mai slabi decat noi intram in contact cu sentimente pozitive atragand in dreptul nostru ajutorul altora atunci cand ne asteptam mai putin.Rugaciunea prin cerere si multumire pt noi si pt toti pana pt dusmanii nostrii...aceasta aduce eliberare de greutate in suflet si ura.Meditatia..gandul la liniste, muzica calma fara urlete manele populara nebunii care distrug linistea categoric...sportul miscarea si relaxarea fac mintea treaza si tanara, corpul suplu si tanar, apare multumirea sufleteasca cu un lant de succesuri din urma..Vindecarea este in functie de cum credem, de cum ne alimentam, de cum gandim, de cum ne miscam, de cum ne odihnim si ne rugam.Fiti increzatiare.Reveniti la cuvantul care da viata Dzeu.Luati curaj si cautati imunizare cu ozon ca inceput si toate altele restul ca Dzeu ajuta doar pe cei treji care vor.Cei care dorm se vor trezi sper intr-o zi, Dzeu sa-i ajute.
0
19-03-2015, ora 18:33
Sefora
Nu este medic/terapeut
Sefora
Flooorance, mesajul tau privat a fost sters, nu a ajuns la mine, din pacate.Da, asa este, intoarcerea la cuvantul lui Dumnezeu si credinta, schimba totul, prin Duhul Sfant!Regasirea pacii si a linistii este esentiala pentru vindecare, iertarea aduce aceasta pace.Mai am ceva de lucrat, ca sa ajung la acea pace.Voi face ozonoterapie, cand voi avea posibilitatea.Mi-ar placea sa ne scriem pe e-mail, iti sugerez care este e-mailul meu, nu ti-l scriu, ca il vor sterge.deci numele meu de familie este amariei.Adresa mea este numele de familie, anul meu de nastere 1959 apoi yahoo punct com.Sper ca m-am descurcat.Pace multa!
0
21-03-2015, ora 10:31
Sefora
Nu este medic/terapeut
Sefora
Deci se poate!Asa sa faceti toti cei care vreti sa comunicati intre voi, nu scrieti id-uri intregi, nici adrese, sugerati-le si putem lua legatura, eu si flooorance am reusit!
0
09-05-2015, ora 20:58
didi jianu
Nu este medic/terapeut
didi jianu
Buna tuturor... buna Ralina 10, buna Sefora! Ralina 10, ma bucur enorm ca te-am putut ajuta si ca micuta ta este bine, eu nu am mai intrat demult pe site. Sefora, are dreptate Ralina 10, la hotel Olanesti au baza de tratament complet, spun asta pentru ca eu de 4 ani merg acolo din 6 in 6 luni si au niste oferte foooarte bune. Sefora ti-am trimis mesaj pe privat si ti-am lasat nr de tel. Ma poti suna oricand. Apele acelea sunt de-a dreptul miraculoase, pe mine m-au salvat de la moarte. Sanatate tuturor!!! (fostul meu cont a fost didididi). Eu sunt la Olanesti acum, in 2 zile plec.
0
11-05-2015, ora 19:32
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
Noi vom ajunge la Olanesti la inceputul luni iunie.Ma bucur ca acum la olanesti fac tratament alte doua persoane carora le-am povestit despre tratamentul acesta.
Am ajuns sa vorbesc despre tratamentul acesta si persoanelor pe care nu le cunosc.mi-as fi dorit ca in cei trei ani in care am umblat pe la doctori cu copilul sa ma fi tras si pe mine cineva de maneca sa imi spuna du-te la Olanesti :)
0
03-06-2015, ora 17:06
Eva1990
Nu este medic/terapeut
Eva1990
Buna tuturor!

Sunt si eu la Olanesti in urma recomandarilor vostre, celor care ati reusit sa va vindecati de boala asta oribila. Fac tratamentul deja de 4 zile (injectii cu apa de la izvorul 7 + cure cu ape de la mai multe izvoare, inclusiv 7).Sper din tot sufletul sa aiba acelasi efect si la mine.

Am trecut prin niste momente foarte grele de cand a inceput (aproximativ 2 luni). Bube pe tot corpul, mancarimi ingrozitoare, pastile cu pumnul, analize peste analize, mers la urgente de vreo 3 ori, injectii cu cortizon si adrenalina. De o luna jumatate mancam numai orez, cartofi, paste, carne de pui de tara si legume : ardei, morcov, ceapa, telina si pastarnac. FARA NICUN REZULTAT.

Exact ca si voua, din analize reiese ca sunt perfect sanatoasa, nu se gaseste cauza.

Am slabit destul de mult si fizic si psihic am avut niste caderi de mi-era teama sa nu intru in vreo depresie.

O sa revin dupa ce termin tratamentul si sper ca o sa va dau vesti bune. Daca va functiona, voi recomanda aceasta posibilitate de tratament si in stanga si in dreapta (poate cineva chiar va avea nevoie).

Sper sa am acelasi noroc ca si voi, ralina10 si didi jianu.

Va multumesc pentru faptul ca mi-ati dat increderea si speranta ca exista o sansa spre insanatosire !

Ralina10, daca esti prin Olanesti in perioada asta, poate ne si intalnim. Mi-ar placea sa stam de vorba si sa mai facem schimb de impresii.
0
03-06-2015, ora 20:58
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
Nu am ajuns inca la Olanesti, mai avem cate ceva de rezolvat.cred ca pana miercuri saptamana viitoare ajungem.Cum este in Olanesti ?E aglomerat?
La ce hotel esti cazata Eva?Sper sa ne vedem.
0
04-06-2015, ora 10:09
Eva1990
Nu este medic/terapeut
Eva1990
Nu este aglomerat. Doar in weekend este mai multa lume, acum este chiar ok. E putin zgomot de la cei care asfalteaza acum drumurile (s-au pus pe treaba).

Sunt cazata la Pensiunea Rozmarin, e aproape de Hotel Tisa, fac cam 5 minute pana in centru.

Eu voi pleca miercuri. Daca ajungeti pana atunci, ne vedem.
0
04-06-2015, ora 16:50
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
De luni suntem la tratament.Ne vedem la Olanesti :)
0
08-06-2015, ora 11:21
Eva1990
Nu este medic/terapeut
Eva1990
Sa ma anuntati cand ajungeti.
0
08-06-2015, ora 12:43
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
Am ajuns in Olanesti.In jur de ora 14 ajungem la izvorul 7.
0
11-06-2015, ora 20:43
Sefora
Nu este medic/terapeut
Sefora
Incercati Urtica D6, este un medicament homeopatic, eu l-am folosit si m-am vindecat.Se gaseste in farmaciile din Germania, costa cca 9 euro.Luati inci dimineata, cinci seara, inainte sa luati nu mancati si nu beti nimic, la fel si dupa ce luati pentru cca 30 de minute.Le tineti sub limba.Sunt globule mici, albe.nu le atingeti cu mana, le puneti direct in capac sau pe un servetel.Nu le tineti in aproperea aparatelor electronice.
Rugaciunea este importanta.Multa sanatate!
0
11-06-2015, ora 20:45
Sefora
Nu este medic/terapeut
Sefora
Si mai este ceva, ma clatesc cu apa cu putin otet pe tot corpul, dupa baie.Folosesc sapunuri facute in casa de fata mea, in special cel cu lapte de capra pentru corp si petru par cel cu urzica si alte plante.
0
19-01-2016, ora 03:20
Flooorance
Nu este medic/terapeut
Flooorance
Dle Nik.Cat va multumesc pt tot ceea ce faceti aici.
V-am citit cu atentie de fiecare data cand am intampinat probleme gasindu-va leac pt toti si tot.
Am trecut prin multe cu o urticare care mi-a distrus viata 3 ani si jumate.
Am mai scris aici tot ce am facut si am intampinat crezand de fiecare data ca EU.am gasit leacul la moartea mea de sub piele..
Doresc sa scriu de aceasta data cu gandul sa ajut poate pe cineva un alt disperat ca si mine.
Eu fac aceasta urticarie ft grava doar in concediul intr.o tara exotica unde stau cateva luni de iarna pe an.Cum ajung acolo, adica aici..si acum abia ajunsa de o luna, la 3 zile dupa ce aterizez imi apare pe maini extrem de agresiva.
Anul trecut la fel dar si fata umflata de culoare vanata..dupa experienta de anul trecut unde 2 luni din 3 am mers la urgenta de 2 ori si medici peste medici mi.am alinat suferinta cu acupunctura, dezintox...am eliminat 90 de alimente dintr.o suta,
sunt vegetariana si am eliminat din putinele alimente consumate ca numai ierburi mancam.
Am facut psihoterapie...m.am tratat de stress.tot ce am auzit ca e bun am luat dar prin homeopatie si ozonoterapie am reusit sa reduc inflamatiile care mi-au deformat mainile umflate si degetele erau strambe si pline de bube cu apa.Asta era in 2014.
In 2015 am facut in ro.un test pt intoleranta alimentara unde am descoperit o gramada de produse la care faceam intoleranta.
Am inceput o lupta de detox.eliminand total produsele interzise timp de 4 luni in care am facut si o detox de 3 zile intr-o tabara org.in acest scop sub observatia unor profesionisti.
Acolo in 3 zile am eliminat din colecist 11 pietrii cat unghia de la degetul mare si cam doi pumni mari de pietre ca boabele de orez fierte..din acea zi starea mea de sanatate s-a schimbat in ft bine, desi nu sufeream de o boala anume ci de stressul zilnic peste masura si aceasta urticarie ma facea sa.mi pierd mintile.
Dupa 4 luni de purificare in care am slabit 8 kg ajungand sa fiu fotomodel la 48 de ani..multumita ca arat la 35..spirit bun tinerete fara batranete ajung in din nou in concediu pregatita sa intampin urticarea cu un corp nou..ficat curat ft.sigura ca am rezolvat aceasta probl..cum ajung aici m-am gandit cateva zile sa evit caldurile mari de 34.35 grade tot timpul, sa evit soarele, transpiratia, unele alimente banuite ca ar fi cauza..evitarea spatiilor cu mucegaiuri in pereti etc.fac efortul sa stau in casa sa vad ce se intampla cu mine stiind ca sunt si voi fi bine de aceasta data.
Dupa 3 zile ajung la urgenta cu urticarea agresiva sa-mi ia viata.Dezamagita de corpul meu era sa-mi pierd mintile.Nu stiam motivul care de aceasta nu era nici unul.
Eram sigura ca nimik altceva inafara de particule de mucegaiuri din aerul cald ar putea fi singurul declansator stiind ca nu.i soarele cum dadeam vina ba pe soare..ba pe hrana, ba o mie de lucruri etc.pe tot am dat vina si tooot am scos din viata mea sa pot traii normal.erau sarbatorile si totul inchis am acceptat tratamentul soch de la urgenta si tratamentul acasa cu cortozon creme pastile dieta maxima din nou circ.
Sotul meu ma implora sa cumparam alte bilete sa ne intoarcem acasa la care eu nu pot sa ma dau batuta treb sa-i vin de hac, treb.sa stiu secretul, treb sa stiu ce am si de la ce provine eram in rozboi cu propriul meu corp.Bazandu-ma pe ozonoterapia care anul trecut mi-a ameliorat mult situatia, acum cabinetul este inchis cautand alt medic maine urmeaza sa vad daca pot obtine aceasta terapie, dar in disperarea mea am apelat la un alt alergolog aici fiind medici ft multi si ft buni cu un sist medical extrem de modern si dotat.
Dna doct.imi vede bubele si pozele de anul trecut inchizand ochii de mila mea dar totusi calma si razand.
Agitata explicam cum am facut ce am facut in trei ani..ce am facut anul trecut, cum acuma nu trebuia sa fac urticaria ca uite asta aia etc.Dna zambea zicandu-mi cu o voce blanda, cu o bunatate si un vocabular ingeresc..("iubirea mea..tot ce ai tu vine de la consumul de citrice care face fotosinteza la soare.Chiar si 10 min la soare poate ca acest fenomen sa creeze aceasta reactie si care aici in zona de la an la an sufara tot mai multa lume.Treb.doar sa elimini citricele, sa ai rabdare cateva zile ca vei fi bine imi spunea razand.)
Am crez ca in innbunesc.
Am crezut ca-si bate joc de mine.ok fara nici un alt tratament fara nici o alta explicatie am inteles ca lamaile, portocalele si ananasul sa nu le mai bag in gura si probl.mea e rezolvata.
Eram indignata, confuza, trista, deluzionata crezand ca e alt circ la care sunt supusa.
Ok.scot citricele din acel moment dupa 2 zile bubele mele mancarimea dispareau.Azi a 6 zi sunt perfect sanatoasa desi am facut plaja ieri in soare caraibic tare..unde lumina este ft puternica eu ne putand a ma expune pana acum.Ieri am mancat peste..am mancat pizza alaltaieri..am provocat corpul sa vad ce fac bubele mele care se topeau vazand cu ochii.
Doresc sa va spun ca problema mea, boala mea fara leac de mai 4 ani de zile nu a inteles-o nimeni eu sa-mi pierd mintile.Cred ca la mine a aparut dintr.o simpla combinatie din citrice cu soarele la care le-am dat de capat. Vreau sa cred ca toti care suferim de aceasta boala fara leac avem diferite motive produse in contradictie cu corpul nostru la care nu le gasim capatul.
Eu am eliminat totul inafara de buruieni din alimentatie desi sunt vegetariana de oeste 23 de ani acum am devenit vegana si nimik, urticaroa ma bombardat cumplit.Nu puteam sa-mi treaca prin cap sa elimin citricele care erau din plin pe primul plann in alimentatia mea de la orima ora.
Fiecare care sufera de urticarie cred ca se confrunta cu ceva similar dar ca poate de alt aliment..alta combinatie dar cine poate depista aceste combibatii nu stiu.Am dat vina pe stress, m.am tratat psihic, am dat vina pe tot ce atingeam si vedeam si exact pe cele mai banale alimente nimeni nu a stiut sa-mi spuna ca ele ma otravesc.
Dle Nik, pe mine m-ati ajutat enorm sperand ca de aceasta data urticarea mea sa fie rezolv.pt totdeauna oricum o sa va tin la curent cu orice pot pt a ajuta si pe altii.
Va multumesc pt fiecare cuvant scris de dv aici care pt mine e ca un dar sfant din cer.
Va multumesc cu lacrimi de emotie si bucurie, v-am citit si cu lacrimi de durere acum va scriu cu lacrimi de bucurie.Cerul, Universul, Pamantul si Iubirea Lui Dzeu sa va dea inmiit pt tot ce faceti pt oameni.Doresc ca acest an nou sa aduca vindecare la toti oamenii care sufera si nu gasesc raspuns si alinare.
0
20-09-2016, ora 13:03
Mika_ela90
Nu este medic/terapeut
Mika_ela90
Buna ziua

Va cer o parere pentru baietelu meu de 5 ani si 9 luni. Acum 3 saptamani au aparut pe corpul lui ca un fel de piscaturi(urzicaturi), am fost la doctor si diagnosticul a fost urticarie “posibil alimentara”. Am tinut regim alimentar si tratament zyrtec 10 pic si Ketof 4 ml si calciu gluconic timp de 12 zile,. Au disparut, ii mai apareau din cand in cand cate una dar disparea f repede, acum cateva zile i-au aparut iar f multe, am trecut iar pe regim alimentar: mananca de doua zile doar supa(morcov, pastarnac si patrunje), orez fiert(putin indulcit) si orez cu supa si tot ii mai apar cate 2-3 bubite. E ceva normal???
Ieri am fost si la analize, i-am facut sip t urina si coprazitologic, si alergii alimentare tot, asteptam rezultatul pentru ca saracul sa saturat de acest regim.

ce nu am precizat este ca-i dispar in 30 de min, cam asa.
0
26-06-2017, ora 09:46
Hope for me
Nu este medic/terapeut
Hope for me
Buna ziua, am o urticarie de 3 luni, timp in care am fost internat de 2 ori ( nenumarate tratamente cu cortizon si antihistaminice plus tratament homeopat si niciun rezultat ), toate analizele au iesit bine mai putin faptul ca am gastrita. Am citit pe acest forum comentariile de la ralina 10 si didi jianu si asa m.am hotarat sa incerc la OLANESTI, acolo am facut injectii intramusculare si am baut apa de la 3 izvoare la recomandarea medicului balneolog, in prima sapt. urticaria a fost cat de cat in regres iar in a doua a recidivat ( mi s.a spus ca ar putea fi din cauza apelor care lucreaza in organism si ca efectele benefice s.ar vedea la 10 zile dupa tratament ). Acum sunt in a 3 zi dupa Olanesti si urticaria se manifesta destul de urat. Intrebare pt Ralina 10 si DiDi Jianu - Cum va mai simtiti dupa curele de la Olanesti, ati mai avut probleme cu urticaria si cum s.a manifestat urticaria la prima cura de Olanesti, injectiile au fost facute si intravenos ?
0
26-06-2017, ora 13:38
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
In cazul nostru nu au fost reactii in urma tratamentului balnear.Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu medicul balneolog...si sa iei antihistaminic daca reactia este urata.Tratamentul balnear nu exclude tratamentul alopat.Atentie si la alimentatie !Am auzit ca este posibil sa apara urticaria dupa primul tratament.Trebuie repetat tratamentul.Fiecare organism reactioneaza diferit.Rabdare vor aparea si rezultatele!
Pe grupul Totul despre alergii(pe facebook) se vorbeste despre rezultate in tratarea alergiilor la Transylvania Medical Center din Cluj si la o clinica din Germania -Spezialklinik Neukirchen.
0
26-06-2017, ora 18:40
Hope for me
Nu este medic/terapeut
Hope for me
Am inteles, stiu ca tratamentul este de durata, sper sa am si rezultate.
La Olanesti ati mai intalnit si alte persoane cu urticarie tratate acolo ? De la prima cura n.ati mai avut probleme deloc ?
0
26-06-2017, ora 19:13
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
Noi am inceput sa marim perioada la care mergem la tratament.Am fost anul trecut in septembrie si am revenit anul asta la 1 iunie.deci 9 luni perioada in care fiimea a avut nevoie o singura data de antihistaminic in perioada paștelui si atunci i -am dat o singura doza de antihistaminic noaptea cand s -a trezit cu cateva bubite de urticarie dupa care dimineata am sunat homeopatul si am continuat cu tratament homeopat pentru 3 zile.
Am intalnit mai multe persoane care au avut rezultate acolo.Un domn care a venit la tratament prima data in 1984.S -a tratat atunci si nu a mai avut niciodata probleme dar revine anual pentru tratament de frica sa nu treaca din nou prin calvarul provocat de urticarie.
E de urmarit ce se intampla si la clinica din Cluj.e o alta abordare.
Sanatate multa !
0
26-06-2017, ora 22:06
Hope for me
Nu este medic/terapeut
Hope for me
Merci pt informatii, m.am interesat de ambele clinici. Daca mai aflati ceva as fi recunoscator daca le.ati posta.
Multa sanatate !
0
27-06-2017, ora 10:02
ralina10
Nu este medic/terapeut
ralina10
http://elenaileana.livejournal.com/69903.html
Aici povesteste o mamica care a fost cu copilul si in Germania si la Cluj.
0
27-06-2017, ora 11:44
Hope for me
Nu este medic/terapeut
Hope for me
Interesant, multumesc !
0
13-07-2017, ora 07:09
Lina7
Nu este medic/terapeut
Lina7
Buna ziua. Ma lupt cu o urticarie urata de 5 luni fara rezultate! Imi apare oriunde, pe cap, burta, maini, spate, picioare, in special la incheeturi. Ma mananca si ma frige de mooor, nu o pot suporta. O multime de antihistaminice, picuratori, injectii, internari, analize si fara rezultat.. Incep sa imi pierd speranta complet. Va rog, spuneti-mi cum ati reusit sa va tratati, ca nu mai gasesc solutii.. Sunt in plina disperare si simt cum intru in depresie din cauza ei. Va rog mult sa ma ajutati! Va multumesc din suflet!!!
1
06-11-2017, ora 10:27
Viali
Nu este medic/terapeut
Viali
Buna ziua,
Scriu aici deoarece am urmarit acest forum si am suferit si eu din cauza urticarie timp 2 ani si 7 luni. Am consultat mai multi medici de la dermatologi la alergologi, imunologi, analazile peste analize si din toate reiesea ca sunt sanatos tun. In ultimele luni luam cate 4 antihistaminice pe zi si nici un rezultat, anjunsesem dependest de hidrocortizon( medrol mai exact). In ultimele luni era din ce in ce mai agresiva boala. La recomandarea unui medic de la o clinica din Brasov, medic care nu era pe acest profil de alergologie, mi-a recomandat sa imi fac programare la acupunctură la o clinica din Brașov practicata chiar de un profesor chinez. Pot spune ca dupa aincepe 2 sedinta am scapat de hidrocortizon si din a 6 sedinta am scapat complet de problema. Va scriu ca poate va va ajuta
2
16-03-2018, ora 22:00
Zmea
Nu este medic/terapeut
Zmea
Buna! Ca multi dintre voi, am urmatit grupul acesta pentru informatii referitoare la afectiunea aceasta teribila! Scriu pentru ca vreau sa confirm cele spuse de Viali si sa ii multumesc din suflet pentru indrumare! Dupa ce am citit comentariul lui, am cautat mai multe informatii si am aflat despre medicul chinez care face acupunctura zendao si care dupa 6 sedinte m-a vindecat, astfel incat am renuntat la pastile, care oricum nu ma ajutau (eu am luat doar combinatii de antihistaminice, fara cortizon)...rareori imi mai apare o mica iritatie, asa o numesc eu, asta dupa 1 an de chin in care am vazut n medici care au fost incapabili sa ma ajute. Am zis sa incerc acupunctura si mare mi-a fost fericirea sa vad ca functioneaza si ca m-a ajutat enorm! Profesorul vine o data pe saptamana si in Bucuresti, sambata, mai exact, iar in rest consulta la Brasov! Sper sa va fie de folos si voua si va doresc multa sanatate!
0
25-06-2019, ora 17:31
Ankut
Nu este medic/terapeut
Ankut
Cum se numeste acest medic? Va multumesc
0
25-06-2019, ora 19:55
Zmea
Nu este medic/terapeut
Zmea
Nu stiu exact, este medic chinez, il gasiti la clinica Medo din Brasov (aici vine cel mai des) si la centrul medical Ghencea in Bucuresti (doar sambata). Sper sa va ajute!
0
25-06-2019, ora 20:52
Ankut
Nu este medic/terapeut
Ankut
Dumneavoastra, acum sunteti bine? Mai aveti episoade de urticarie?
0
25-06-2019, ora 23:34
Zmea
Nu este medic/terapeut
Zmea
Sunt bine! Sper sa va fie de folos si dumneavoastra!
Adaugă un comentariu / răspuns
209 comentarii 1 2 ..... 6 7

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • Legătura dintre alergii și sănătatea mentală
  • Urticaria - tipuri, cauze posibile și tratament
  • Cauzele urticariei la copil
  • Femeile prezintă prurit mai rar decât bărbații
  •