Va e cunoscut recipientul?

09-03-2018
Jacky
Nu este medic/terapeut
Jacky
Pe google l-am gasit cu denumirea "eppendorf tube" Va spune ceva tipul acesta de recipient? Am găsit unul cu ceva urme de praf alb si as vrea sa stiu ce este...mai exact dacă poate fi vorba de drog. Este vb despre un membru al familiei...As putea sa fac undeva vreo analiza? Mulțumesc!
3 comentarii
1
09-03-2018, ora 15:31
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Buna ziua,

Va puteti adresa unui laborator de sanatate publica. Ele realizeaza astfel de testari contracost.
0
12-03-2018, ora 21:41
Jacky
Nu este medic/terapeut
Jacky
Am fost la DSP in orasul in care locuiesc, mi-au spus că nu fac astfel de analize. Si daca vreau, sa incerc la Bucuresti.
Dacă aș cumpara un test din acela pt depistare drog in saliva Screen6, nu as putea sa-l folosesc? Ma gandeam sa diluez cu câteva picături de apă conținutul recipientului si sa aplic pe banda de test...
0
12-03-2018, ora 22:16
Psihologie, Bucuresti
Puteti incerca, sau vorbiti la o farmacie si poate va ajuta ei cu mai multe informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.