Va rog, doresc un raspuns!

23-07-2020
Mariapopescu16
Nu este medic/terapeut
Mariapopescu16
Ultima menstruatie si ultimul act sexual neprotejat, fara ejaculare in interior, au avut loc in luna mai. La 3 zile dupa terminarea menstruatiei a avut loc si ultimul act sexual, deci nu tocmai in perioada fertila. Am facut teste de sarcina atat pe perioada lunii iunie, dupa intarziere, cat si pe perioada lunii iulie, deoarece menstruatia nu mi-a mai venit din mai. Toate cele 5 teste au avut un rezultat negativ. Este posibil sa fiu totusi gravida, sau sa fie alta problema pentru care nu imi vine? Chiar sunt foarte paranoica si tot citesc pe net despre femei care nu au putut descoperi sarcina prin testele de urina, desi toate au fost facute corect si la cateva zile, respectiv saptamani, respectiv o luna de intarziere... E posibil ca nici macar unul din cele 5 teste sa nu fi indicat prezenta unei sarcini dupa 2 luni de la ultimul act sexual? Mentionez ca am mai simtit un usor disconfort in zona abdominala, iar de 4 zile am dureri de spate si o mare sensibilitate in zona pieptului. Sa fie simptom ca o sa apara menstruatia sau simptom de sarcina?
4 comentarii
0
23-07-2020, ora 22:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dupa ce va trece menstruatia, mergeti la un control ginecologic sa faceti o ecografie intravaginala. E posibil sa fi facut chisturi pe ovare.
0
23-07-2020, ora 22:06
Mariapopescu16
Nu este medic/terapeut
Mariapopescu16
Dar credeti ca sarcina este exclusa dupa cele 5 teste de sarcina? Ultimul a fost facut la 2 luni si 3 zile de la ultimul contact sexual si tot negativ a fost.
0
23-07-2020, ora 22:06
Mariapopescu16
Nu este medic/terapeut
Mariapopescu16
Menstruatia nu a venit inca...
0
23-07-2020, ora 23:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu cred ca sarcina e exclusa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •