Vaccin covid sarcina

18-03-2021
Andreeeeaaaa
Nu este medic/terapeut
Andreeeeaaaa
Buna ziua,

Este recomandat vaccinul in cazul femeilor care vor sa faca copii sau sunt deja insarcinate? Existe riscuri pentru fat? Poate fi acesta afectat si aici ma refer la "efectele adverse" puse pe seama vaccinurilor (pe care nu le cred, dar tot as vrea sa fiu asigurata ca nu exista).

Intreb deoarece imi doresc sa fac un copil, dar in acelasi timp aceasta pandemie a fost foarte grea pentru mine, chiar daca singura boala pe care o am este o grastro-duodenita si imi doresc sa ma vaccinez.

Multumesc frumos.
Echipa ROmedic susține vaccinarea COVID-19.
6 comentarii
0
18-03-2021, ora 14:21
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu vă sfătuiesc să vă vaccinați antiCovid !!!
0
18-03-2021, ora 15:05
Andreeeeaaaa
Nu este medic/terapeut
Andreeeeaaaa
Buna ziua,

De ce? Care ar fi motivul? Ce se poate intampla?
0
18-03-2021, ora 15:06
Andreeeeaaaa
Nu este medic/terapeut
Andreeeeaaaa
Nu recomandati in general sau doar in situatia aceasta?
0
18-03-2021, ora 16:08
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
In general nu recomand pacienților să devină cobai in experimente genetice, niciodată întâmplate în istoria medicinei și cu atât mai mult femeilor care doresc să devină mame !!! Un medic nu poate comite astfel de acte "medicale" ! Un doctor, da !
1
18-03-2021, ora 17:11
Andreeeeaaaa
Nu este medic/terapeut
Andreeeeaaaa
Toate bolile pentru care exista vaccin au fost candva noi si beneficiile aduse nu pot si contestate. Eu nu sunt doctor insa am toata incredere in acest vaccin, pe care cu singuranta il voi face, insa nu stiu momentul inca. Am vazut ce poate face acest virus unor oameni sanatosi. Va respect parerea si va multumesc pentru ca mi-ati raspuns
0
20-03-2021, ora 08:46
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Sfatul meu este sa discutati cu medicul dv ginecolog si cu un medic infectionist/epidemiolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.