vergeturi pe solduri!

08-04-2012
Angyyy.d
Nu este medic/terapeut
Angyyy.d
Buna ziua! Am o problema de ceva timp si nu stiu cum sa mai scap de ea : vergeturile. La un moment dat mi-au aparut vergeturi si pe sani dar am folosit o crema de la farmacie, prescrisa de medicul de familie (nu mai stiu numele acelei creme), la nivelul sanilor a avut un efect pozitiv si am scapat de ele, dar am dat cu ea si pe solduri si nu au disparut, nici macar nu s-au mai diminuat. imi puteti spune ce crema sa folosesc [pentru solduri? multumesc.
1 comentarii
0
20-04-2012, ora 18:14
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Nu stiu ce eficacitate au cremele impotriva vergeturilor, in principiu nu exista nici un leac care sa le faca sa dispara. Dupa un an-doi se albesc de la sine si se vad mai bine (in perioada cat sunt rosiatice sunt mai dizgratioase).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
07-12-2022, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile pot fi eficient tratate (înlăturate sau atenuate)?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.