Vesnicele etnobotanice

20-10-2011
onea
Nu este medic/terapeut
onea
Salut, am vazut multe topicuri in acest forum despre etnobotanice si multe sfaturi.Am si eu o problema cu ele care va voi povesti'o aici si sper sa aveti sfaturi uitle.
Deci, prima data cand am pus un 'joint' in gura a fost acum 1 an si ceva.Prima data am fumat in italia si am inceput cu iarba, dupa care am trecut si la has si tot asa.Totul era 'bine', adica nu ma afectau negativ in nici un fel.Acum vreo 5 6 luni de zile am venit in tara si am dat de etnobotanice.Bineinteles ca am inceput sa fumez pt ca erau mai ieftine si erau legale.am fumat in toto timpul acesta de cand sunt acasa in fiecare zi cu pauza de 3 saptamani in care am fost plecat in austria unde am fumat di nou iarba.Deci am fumat ca sa zic cam 5 luni incontinuu facand pauza de 2 zile in tot acest timp.Am inceput sa pierd ini greutate mult.Acum 4 zile am tras legale pe nas si am baut, mi'a fost rau am vomtat de la bautura, a doua zi nu am fost bun de nimic.Dupa patania ata am facut pauza 2 zile pana aseara cand niste prieteni de ai mei m'au invitat sa fumam niste iarba.Zis si facut, doar ca nu am gasiit arba si ce am facut?Etnobotanice.Cum nu fumasem de 2 zile nici macar o tigara normala stiam ca efectul va fi puternic da nici chiar asa.Am fumat o tigara dupa care a inceput sa mi se faca teama, mai avusem stari asemanatoare dar nu asa de grave, nu mai puteam sta locului, pana la urma am plecat acasa sa ma culc crezand ca o sa'mi revin(n'a fost asa).Pana la urma ne mai suportand starea in care eram si gandurile car eimi treceau prin cap am sunat la 112.Au venit m'au dus la spital, pe drum le'am spus ce am facut ca sa stie cum sa ma trateze.Am ajuns la spital, am iinceput sa tremur foarte tare, imi era teama.Mi s'au facut analizele dupa care mi s'a pus o perfuzie.Culmea este ca in timp ce stateam pe apt cu perfuzia in mana apare domn' politai.M'a luat la intrebari una alta, dupa care ma intreaba cum ii chema pe prieteni cu care am fumat pt ca tocami mai sosisera 2 cu aceleasi probeleme.Din fericire erau altii, nu pr mei.Am stat in perfuzie toata noaptea pana in dimineata aceasta la ora 6.Asistenta care era acolo nu a vrut sa ne dea drumul la nici unul pt ca analizele erau dezastruoase.pana la urma doamna doctor ne'a trimis acasa pe toti.Cum am ajuns acasa am mancat sis m'am pus in pat crezand ca pot sa dorm, nu a fost asa.Nu pot dormi si ma simt tulburat cu o teama de orice si o stare de voma si greata la stomac.Si acum cand scriu acest topic am aceleasi simptome, parca totul merge in reluare.Scuzati'ma pt eventualele greseli dar in starea care sunt e normal sa gresesc.Astept sfaturi.Va multumesc.
8 comentarii
0
20-10-2011, ora 15:34
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar trebui sa mergi la un Centru de dezintoxicare, cred este si o cladire vizavi de Universitate...
0
20-10-2011, ora 15:45
onea
Nu este medic/terapeut
onea
Eu sunt din hunedoara.Fara a ma duce la un centru de dezintoxicare pot sa mi revin?Pt ca astazi mi sa mai ameliorat starea putin.Dimineata dupa ce am venit de la spital si am mancat mi'a fost rau, dar acuma sunt mai bn, mananc putin si des si beau multe lichide, insa am o problema cu somnul, ma simt obosit dar nu pot sa dorm.Ce sfat imi dati?
0
21-10-2011, ora 09:17
onea
Nu este medic/terapeut
onea
Am urmat niste sfaturi de aici de pe forum si pot spune ca ma simt mai bn.Azi-noapte am dormit foarte bn.Am comsumat multe lactate si am facut miscare si incep sa mai imi revin.
0
21-10-2011, ora 14:39
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
O sa iti revii cu conditia sa nu mai fumezi nici iarba nici etnobotanice si nici tigari normale. Ia multe lactate, bea ceaiuri multe si incearca sa tii deoparte acea teama, ca si cum nu ti-ar pasa de urmari. Totul va reveni la normal, mai devreme sau mai tarziu, dar nu te panica daca nu iti trece intr-o saptamana, doua. Mie, personal, care am fumat doar de 3 ori, la un interval de 1 luna, mi-a fost rau o luna intreaga. Am avut o saptamana de chin, cu depresii, teama de moarte etc, dar mi-am revenit, cam dupa trei saptamani, in total o luna.
0
21-10-2011, ora 16:05
onea
Nu este medic/terapeut
onea
Mi'am revenit in proportie de 80 la suta in 2 zile.Pe mine nu m'a afectat asa tare deoarece am fumat 6 luni continuu.Oricum am terminat cu ele si ma bucur.
0
06-11-2011, ora 22:34
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Cum mai esti?
0
17-02-2012, ora 12:55
gabi_fumator
Nu este medic/terapeut
gabi_fumator
bai fratilor!!!!!! drogurile de orice categorie nu sunt pentru oricine..asa ca daca fumezi ceva legal si te ia cu rau..nu esti rezistent la chimia acelor substante.doamne doamne nu v-a dat taria de a lua droguri si de a rezista...asta e realitatea..ti se poate face rau si de la iarba sau hash..am intalnit cazuri.fumez de mult timp detoate si chiar daca am avut o stare mai puternica m-am bucurat de ea, nu am sunat la salvare..am vazut pe youtube video cu d-aia care au fumat etnobotanice si au chemat salvare, dupa modul in care se manifestau erau doar foarte tripati aveau multe filme dar unii nu stiu sa-si controleze starea, daca se simt diferit decat alta data gata mor(e doar drogu mai tare).unii fumeaza ca sa fie cool in compania prietenilor desi drogurile nu sunt de ei...SFAT:- fumati doar tigari slims si beti apa plata e mai bine pt voi..SFAT PENTRU STAT:- legalizati iarba si hashu'"!!!!!!!!.stau sa-ti vorbesc despre viata inloc sa-mi traiesc viata(ombladon)..pace;)
0
23-02-2012, ora 22:15
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
^ Ai o oarecare dreptate in ce spui, dar nu cred ca "fumati Slims-uri" e ceva logic aici. Eu unul fumez de tot felul de tigari si am incercat si legale si has si nu imi place senzatia. Asta sunt eu, poate ca e un dar de la Dumnezeu, decat sa fiu un drogat care imi distrug viata.
Fiecare cu propria viata. :)
Pace.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: