Vreau să aprofundez domeniul sănătății, viața sanatoasa.Exista vreun curs gratuit?

03-05-2020
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Vreau să aprofundez subiectul Sanatate și medicina alternativa, holistica..cum as putea sa fiu autodidact(nu vreau facultate) in acest domeniu?
Mă pasionează de puțin timp tot ce tine de sănătate.
Există vreun curs gratuit sau ceva?Nu vreau sa fac facultatea de medicina..doresc doar sa știi dacă există vreun curs gratuit sau ceva de genul in care sa înveți chestii despre sănătate, medicina alternativa, corp uman etc
Mulțumesc!
1 comentarii
0
03-05-2020, ora 18:40
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Deci.m-ar interesa sa fac un curs Eurocor(Institutul de Studii prin Corespondenta)ceva in domeniul sănătății, ori cursul de psihologie, ori cursul de "Cum să mâncăm sănătos" ori cel de" Terapii naturiste", vreau sa fac cursul pentru mine dar și ore a avea o diplomă și eu, certificat de absolvire..Faza e că costa foarte mult un curs din acesta dar nu am mai găsit altul de psihologie sau terapii naturiste sau viață sănătoasă la fel adică prin corespondenta, să îți vina studiile/caietele acasă, sa inveti câte puțin per zi și apoi sa dai teme și testul final tot prin corespondenta..
Îmi doresc și eu o diplomă, nu am terminat decât liceul 12 clase, sufăr de niste probleme psihologice și mă gândesc eu dacă aș cunoaște noțiuni generale de psihologie sau alimentație sănătoasă(către asta inclin cel mai mult dar mai ales psihologie) poate m-ar ajuta să mă simt mai bine și să mă ajute singur, să mă cunosc mai bine, sa cunosc mai multe despre psihic sau alimentație.
Chiar daca diplomă nu îmi folosește la nimic sau nu îmi va folosi poate, pentru mine e o satisfacție personală că sa zic așa..
Acum vreau sa va întreb ceva:Mai exista cursuri de genul?De psihologie sau viață sănătoasă dar prin corespondenta și să primești și diploma sau chiar fata in fata dar sa nu fie pentru facultate sau o specializare neapărat ci doar pentru mine, pentru a mă ajuta și învăța ceva nou și folositor Daca exista, va rog să mă ajutați și să îmi spuneți, unde, ce și cum, adică mai multe detalii despre curs.Multumesc mult și aștept răspunsul dvs cu mare interes!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.