Vreau sa raman insarcinata - ajutati-ma

18-01-2022
MIHA8
Nu este medic/terapeut
MIHA8
Buna tuturor ma numesc Mihaela am 37 de ani si vreau sa impartasesc cu voi o experienta care m-a facut sa sufar foarte mult si nici in ziua de azi nu am inteles de ce am avut sarcina oprita din evolutie.In luna iulie anul trecut am descoperit facand un test de sarcina ca sunt insarcinta(am explodat de fericire parca nu imi venea a crede pentru ca nu ma asteptam).Am decis sa merg la ginecolog pentru a ma monotoriza sa vad cum decurg lucrurile si au decurs normal am facut o ecografie transvaginala in care s-a vazut sarcina pozitionata in uter.(mentionez ca nu mi s-a dat nimic pentru pastrarea sarcinii).Dupa 2 saptamani a trebuit sa merg din nou pentru a asculta bataile inimii care din pacate nu s-au auzit(eram asa de entuziasmata cu telefonul in mana ca vroiam sa imortalizez momentul in care m-am simtit ca se sfarseste lumea in momentul ala curgandu-mi lacrimi suroaie nici nu am mai inteles ce a zis doctorita).Ziua urmatoare a inceput sa imi curga sange ca la menstruatie dar in cantitate mica si atunci mi-am dat seama ca ceva nu e in regula.Am sunat doctorita care mi-a spus sec s-a oprit sarcina din evolutie...A doua zi am ajuns de urgenta la maternitate cu puternice crampe si scurgeri mai abundente de sange unde mi s-a confirmat acelasi lucru.Am eliminat singura sarcina fiind in 6 saptamani care era o bucatica de carne cu besicute pe care l-am dat spre examinare (rezultatul luat dupa fiind sarcina intracavitara stie cineva sa imi explice ce inseamna.).Am luat tratament doxicilina, sunvert si urisan.M-am pus pe treaba dar din pacate nu vine bebe si de cate ori imi vine raman foarte dezamagita.Am mai consultat o doctorita caruia i-am explicat ce vreau un bebe si a zis ca trebuie sa fac niste analiza tsh, ft4 si afpo, urmata de o alta analiza de progesteron in ziua 21 a ciclului menstrual.mi s-a spus ca am o infectie mi s-a dat tratament cu ovule, mladita de zmeura si suvert.am facut testul papa nicolau si mai am de luat inca o proba de secretie vaginala.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: