vreau si eu un tratament homeopat va rog frumos

17-10-2009
CorinaAndra
Nu este medic/terapeut
CorinaAndra
vreau ceva homeopat care sa ma ajute la urmatoarele lucruri: durere de cap am auzit ceva de belladonna, si ceva care sa fie eventual preventiv sau care sa refaca flora vaginala pt ca am luat multa vreme antibiotice si anticonceptionale si vreau sa mi intaresc imunitatea si sa previn orice problema vaginala si nu numai. si as vrea un protector hepatic am auzit ca liv 52 e foarte bun si inca ceva de marit imunitatea. viusid este bun? echinaceea? va rog frumos ajutor, pentru ca peste cateva zile plec din tara si vreau sa plec cu toate medicamentele dupa mine. as vrea homeopate pt ca am mai multa incredere, deci repejor va rog frumos, am vazut ca sunt multi pe aici care ajuta lumea cu exact acest fel de tratamente, dnul scarface daca nu ma insel
2 comentarii
0
17-10-2009, ora 20:21
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Liv 52 este bun la ficat, si echinaceea e buna, dar belladona e matraguna!!! E otravitoare.
De ce nu vorbesti cu un medic, pe forum poti fi inselata fara voie. Mai ales daca pleci din tara, fa-ti asigurarea de sanatate si vorbeste cu un medic.
Drum bun
0
21-10-2009, ora 00:28
o zi buna
Nu este medic/terapeut
o zi buna
Belladona, remediu homeopatic, este utila in anumite tipuri de dureri de cap - depinde f mult ce fel de durere de cap aveti, caci in homeopatie exista cel putin cateva sute de remedii indicate pentru diverse dureri de cap.
Belladona, in stare pura, este intr-adevar otravitoare si NU poate fi folosita intern ca si tratament fitoterapeutic.
Echinacea este buna pentru imunitate, dar administrata in functie de necesitati (evaluate de catre medic de preferinta) si NU nonstop.
Viusid poate fi un tratament bun, daca este necesar.
In concluzie, informatiile sunt insuficiente pt un tratament individualizat. Va sugerez sa va faceti timp pt propria sanatate, aici sau unde veti fi plecata (poate fi mai putin costisitor aici).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.