vreau un bebe

20-01-2012
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
vreau sa am si eu un copil si as vrea sa ma ajutati ce sa fac sa pot concepe un bebe mil dores ff mult de 7 luni astept si nam reusit
15 comentarii
0
21-01-2012, ora 11:41
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Mergeti la medicul ginecolog pentru analize si investigatii. Daca exista o problema (infectie, tulburare hormonala, problema cu sotul) va poate ajuta. Sunt f multe cauze pentru care un cuplu nu poate avea copii si trebuiesc parcursi niste pasi. In domeniul acesta, cu cat asteptati mai mult si pierdeti timp, cu atat mai greu este sa se rezolve problema.
0
21-01-2012, ora 11:59
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
va multumesc mult domnu doctor
0
02-02-2012, ora 15:38
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
buna ziua domnu dr cunstantin g adrian as vrea sa va pun o intrebare.io in momentu acesta urmez un tratament pentru secretie si as vrea sa va inteb dupa ce termin tratamentu cat timp trebuie sa astept sa pot avea relatii secsuale neprotejate ????????pentru ca vreau sa am un copil imi doresc fuarte mult. va multumesc cu mult respect din partea lui daniela
0
02-02-2012, ora 23:03
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
depinde de ce tratament luati si pentru ce infectie luati tratamentul respectiv.
0
02-02-2012, ora 23:43
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
tratamentul care iau acum este penru secretie urat mirositoare. este flagyl si parteneru si eu. duar cervugid ovule si septovag dezifectant extern pentru spalaturi vaginale folosesc numai eu va multumesc pentru timpul acordat si as vrea sa va mai inreb anca ceva pot avea relati sex in timpul tratamentului protejat cu (prezervativ)?????? va eamintesc ca am cervugid ovule
0
02-02-2012, ora 23:55
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
va mai intreb ceva pot sa am relatii sex protejat (prezervativ) in timpul tratamentului??? va reamintesc ca folosesc cervugid ovule si nu stiu daca pot avea relatii sex in timpul tratamentului acesta
0
03-02-2012, ora 01:10
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
In timpul tratamentului NU se recomanda sa aveti raporturi sexuale vaginale, nici macar protejate. Dupa ce terminati tratamentul si repetati ex d secretie vaginala, puteti sa incercati sa ramaneti gravida.
0
12-02-2012, ora 21:40
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
dr constantin g adrian va rog mult de tot daca puteti sa ma ajutati sa mi spuneti si mie ce zi sunt fertila? pe data de 10.012012 mia venit menstruatia ma tinut 6 zile ma puteti ajuta?? multumesc mult si scz daca va deranzeaza intrebarea mea am duar 19 ani si nu prea ma pricep
0
13-02-2012, ora 00:10
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Ultima menstruatie a fost pe 10 ianuarie sau 10 februarie? Daca menstruatiile sunt neregulate e greu de calculat data ovulatiei (cand sunteti fertila) si e nevoie sa mergeti la medic pentru control si recomandari.
0
13-02-2012, ora 00:31
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
menstruatia am avuto pe 10-ianuarie si sa terminat pe 17- ianuarie multumesc
0
13-02-2012, ora 00:36
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
mai am o intrebare.sotu meu ejaculeaza prea repede si nu este multumit si vrea sa va intrebe ce sa faca casa mentina ejacularea macar timp de 15 min. multumim
0
14-02-2012, ora 21:40
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
va rog mult raspundetimi la aceasta intrebae
0
14-02-2012, ora 23:01
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Suntem pe 14 februarie, asta inseamna ca v-a intarzaiat menstruatia 4 zile?
Daca sotul sufera de tulburari de erectie/ejaculare precoce ar trebui sa mearga la un urolog.
0
16-02-2012, ora 21:08
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
domnu doctor am o problema asta este primul ciclu dupa tratamentu pentru secretie urat mirositoare, si de doua zile decand sunt pe stop imi vine sa fac pipi din 5 in 5 minute sau puate mai putin si cand fac pipi ma duare ce se intampla va rog ajutatima si parca si ma ustura putin rasundetimi va rog
0
17-02-2012, ora 21:02
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
VA ROG AJUTATIMA TRIMITETIMI MESAJ MAI REPEDE SI SCUZATIMA PENTRU NERABDAREA MEA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •