vreau un copil?
Sufar de LES din 1994 cu recadere in 2005 urata de tot cu multe complicatii cum ar fi: anemie secundara, hipertensiune arteriala si GNDMP.In prezent fac tratament cu PREDNISON 4 tablete/zi, IMURAN 50mg 1 tableta/zi, FELOHEXAL 10mg 1tableta /zi, METROPROLOL 50mg 1tableta/zi, ASPENTER 1tableta/zi, OMEZ 2tablete/zi.Am 37 ani si as dori foarte mult un copil si as vrea sa-mi spuneti care sunt complicatiile pentru a avea un copil.(pentru mine si pentru el). Va mutumesc!
2 comentarii
Va recomand cu multa caldura sa mergeti sa stati de vorba cu medicul care va urmareste tratamentul pentru LES si apoi cu un ginecolog.ei sunt cei mai in masura sa va raspunda la intrebari
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 16lupus eritematos
- 7se poate trata azoospermia? ce sanse avem sa facem un copil?
- 3de 10 luni nu folosesc prezervativ si nu am ramas insarcinata
- 2as vrea sa raman insarcinata, cand trebuie sa renunt la pilule?
- 9o parere avizata va rog
- 4de ce nu pot ramane insarcinata?
- 4teste hormonale si spermograma.. ce alte analize trebuie sa mai facem?
- 3Si eu vreau un copil
- 5boala les (boli autoimune)
- 9vreau sa fiu mamica
- 7vreau sa raman insarcinata
- 15vreau un bebe
- 5Sfat pentru a ramane insarcinata
- 0analize bolile copilariei inainte de sarcina
- 215 zile de intarzire!!! Oare s-a produs minunea?
- 1tratament pentru a ramane insarcinata
- 6sunt insarcinata? imi doresc enorm un bebe..
- 5Alaptez si vrem al doilea copil...
- 2melleva 35 timp de 6 luni si acum vreau un bebe
- 1verau să rămân însărcinată
Mai multe informații despre: Lupusul eritematos sistemic - LES Pregatirea pentru sarcina
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
