Vreau un copil
Buna ziua.Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns/sfat..
Timp de o luna am facut sex neprotejat, pentru ca imi doresc un copil.Mi-am facut 2 teste si au iesit negative, si mi-a venit ciclu.Este vreo problema cu mine? ar trebui sa ma duc la ginecolog.. timp de 2 ani am luat anticonceptionale, dar nu continuu, cu intreruperi, s-ar putea sa am probleme din cauza asta ?
Si de cateva saptamani mananac mult, simt ca ma incalzesc dintr-o data, ma balonez.Se poate sa imi vina ciclu daca sunt insarcinata?
Timp de o luna am facut sex neprotejat, pentru ca imi doresc un copil.Mi-am facut 2 teste si au iesit negative, si mi-a venit ciclu.Este vreo problema cu mine? ar trebui sa ma duc la ginecolog.. timp de 2 ani am luat anticonceptionale, dar nu continuu, cu intreruperi, s-ar putea sa am probleme din cauza asta ?
Si de cateva saptamani mananac mult, simt ca ma incalzesc dintr-o data, ma balonez.Se poate sa imi vina ciclu daca sunt insarcinata?
4 comentarii
ieal ar fi sa mergi la un ginecolog sa faci analizele recomandate
Draga Felicia, dupa o luna de zile de incercari, nu trebuie sa iti faci probleme ca ar fi ceva in neregula cu tine...Pentru ca desi pare simpla conceperea unui copil, de cele mai multe ori, bebele se lasa asteptat...:)Iti recomand un calculator al perioadei fertile( pe care il gasesti pe internet pe o gramada de site-uri), ca sa stii exact cand esti la ovulatie...Multa bafta!
Buna Felicia! Nu vreau sa te dezamagesc, dar eu 7 ani am asteptat sa raman insarcinata...iar tu iti faci probleme ca ai incercat o luna? Eu cred ca toate se intampla la timpul lor. Eu am ramas insarcinata dupa ce am fost la bai saline, iar acum am 2 baietei, de 7 luni si de 2 ani. Precizez ca in cazul meu nu m-au ajutat medicamentele ca tratament. Iti doresc mult succes si sa ne dai degraba o veste buna! Multa sanatate!
Multumesc de sfaturi..Alina sa iti creasca mari si frumosi baieteii.Sper sa revin in curand cu o veste buna.Multa sanatate!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8sarcina tubara stanga
- 2herpesul genital si sarcina
- 3vreau un bebe!
- 4Pregnyl-urgent.. vreau un copil
- 3mai vreau un copil
- 6vreau un bebe.
- 4anexita.. dar vreau un bebe
- 4vrem un copil
- 3Si eu vreau un copil
- 6scleroza multpla si imi doresc un copil
- 0ovare polichistice
- 5nu pot ramane insarcinata, incercam de 2 ani..
- 8Sunt insarcinata sau nu? Am nevoie de parerea voastra va rog!
- 0vreau un bebe
- 3vreau un copil ajutor
- 1Vreau un bebe!
- 1rh negativ si sarcina
- 1verau să rămân însărcinată
- 1menstruatie mai devreme...vreau bebe
Mai multe informații despre: Pregatirea pentru sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
