Yasmine, pete de fata, probleme ficat

19-06-2008
corinaioana
Nu este medic/terapeut
corinaioana
Am 34 de ani si am un copil. De un an de zile iau anticonceptionale, yasmine. Pana acum nu am mai luat anticonceptionale. Este posibil ca de la anticonceptionale sa ma fi patat pe fata ? Petele sunt ca la gravide.Cam din acea perioada mi-au iesit petele. Eu am probleme cu ficatul, si ma gandeam ca ar putea fi o cauza. Este steriletul mai indicat ? Intr-un an de zile doresc sa mai fac un copil. Ce-mi recomandati ?
Multumesc
4 comentarii
0
20-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dacă doriti sa mai faceti un copil peste un an, avand in vedere si ca aveti probleme cu ficatul, cel mai potrivit este sa nu luati anticonceptionale de loc.
0
21-06-2008, ora 00:00
elizabeth_taylor72
Nu este medic/terapeut
elizabeth_taylor72
am 39 de ani si in urma unor perfuzii am venele de la ambele maini inflamate. La stanga de 2 ani, mi-a aparut ca o galma ca un bob de mazare, iar de curand la dreapta s-a umplat si este dureroasa pe o portiune de cca 2 cm. Este flebita. Cum pot sa le tratez? La ce medic sa ma adresez? Va multumesc
0
22-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
La medicul chirurg, preferabil chirurg cardiovascular, in nici un caz la medicul de planificare familiala.
0
20-02-2009, ora 20:03
blbon
Nu este medic/terapeut
blbon
am si eu o galma pe mana de marimea unui bob de orez (inainte era mai mica dar a mai crescut foarte putin)si e putin cam tare, o am de aproape un an o simt doar la atingere si daca apas mai tare cu degetul pe ea ma doare putin
am citit pe internet ca galme asemanatoare se numesc lipoame cu grasime este adevarat?
as vrea si eu un sfat va rog frumos, cum o pot trata?este grav?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul