Avortul medicamentos -NU!

26-02-2024
Puss
Nu este medic/terapeut
Puss
Dragele mele, va scriu experiența mea oribilă cu medabon. După ce am decis să iau prima pastilă nu mai era cale de întoarcere, asa ca după 36 de ore la 9 dimineața am introdus convoiul de pastile intravaginal. La 20 minute după au apărut ușoare sângerări care în -alte 20 de minute s-au transformat în sângerări cu jet și chiaburi. Am ptetrecut 2h interminabile pe wc pt ca nu ma puteam scula, curgea ca la robinet. Deodată mă ia cu amețeală și transpirațiii, și dai cu vomă. La ora 12 încerc să mă ridic de pe buda și mă ia o stare de amețeală nu am apucat să ajung în pat ca am lesinat pe hol și preț de cateva secunde mi-am pierdut conștiința, timp în care hemoragia nu se mai oprea. Îl sun pe soțul meu să vină acasă, după încă o ora în care nu puteam să stau în picioare mă hotărăsc să plec la spital. Ajung acolo, mă preiau la urgență și urma să mă urce pe secție la ginecologie.in drum spre secție am
Leșinat în scaunul cu rotile. Cu greu m-am pus pe capră unde începe oroarea cea mai mare. Embrionul era blocat în colul uterin, după ce a curățat colul m-a chiuretat. Cele mai oribile 5 minute din viața mea. Acum zac la salon în pat cu perfuzii. Încă amețesc dacă vreau să mă ridic.
Sfatul meu dacă citiți experiența mea… avortul clasic rămâne cel mai sigur.
Sper să alegeți ce e mai bine pentru voi. Sanatate!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •