Balonari, indigestie, ca multi de pe aici

04-03-2019
Kopli
Nu este medic/terapeut
Kopli
Buna ziua.
Nu am fost neglijenta. De cativa ani umblu in disperare la medici dar, "nu am nimic". In timp, e tot mai rau.
Ma simt foarte umflata pe interior. In exterior, nu se vede prea mult. Nu pot manca nimic (pana acum, puteam manca niste cartofi fierti, simpli) pentru ca mi-e rau: dureri, balonare, etc. Fara greturi. Simt o durere in "capul pieptului". Arsuri. Balonare in toata zona abdominala. Mi se pare ca nu incap in carcasa mea si explodez pe interior. Chiar si limba o simt mai umflata. Simt foame. Dar, cum iau doua guri de mancare, incep toate acele simptome. Cu scaunul ies normal, in functie de cat mananc. Si la sfatul altor babe, am incercat medicamentele de digestie dar nu imi ajuta nimic.
Desi am facut tot felul de analize si investigatii, nu s-a gasit nimic. Toate rezultatele sunt ca la carte. Sunt o persoana de varsta a treia, dar... nu am mai auzit la nimeni de varsta mea, asa ceva. Dar vad pe forum tineri cu aceleasi probleme.
Are idee cineva care ar fi cauza? Ce as putea sa fac sa ma "repar"? Sau macar sa pot manca ceva fara sa-mi fie rau. Nu, nu am slabit deloc, din contra, am depus cam multe kilograme.
Multumesc.
1 comentarii
0
06-07-2019, ora 08:55
Kopli
Nu este medic/terapeut
Kopli
Mai raspund medici pe acest forum?
Sau "traieste" doar pentru a-l accesa userii si a se incasa bani frumosi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •