Buna.. luna aceasta am uitat doua pastile, consecutiv de Logest

13-04-2021
Alynush02
Nu este medic/terapeut
Alynush02
Deci..luna aceasta am uitat doua pastile, consecutiv de Logest in saptamana a doua de pastile, adica sambata si duminica..avand contact sexual neprotejat, luni am continnuat cu urmatoarea..avand si o secretie transparenta cu firisoare de sange...iar azi marti, am si ziua ovulatiei...de teama am luat Escapelle..credeti ca pastila si-a facut efectul ? Mentionez ca nu au trecut cele 72 de ore..
3 comentarii
0
10-05-2021, ora 00:54
helloworld1
Nu este medic/terapeut
helloworld1
Salut! In mod normal, pastila de Escapelle isi face efectul, deci stai linistita. In schimb incearca te rog sa mergi la un control ginecologic, asa poti sa fii sigura iar medicul te va sfatui cum sa procedezi cu anticonceptionalele (cum sa le reiei corect dupa aceasta pauza).

Iti urez multa sanatate si sa ai grija de tine! Tine-ne la curent cu situatia ta in prezent.
1
16-05-2021, ora 18:58
Alynush02
Nu este medic/terapeut
Alynush02
Heei, multumesc pt raspuns..Sunt ok, ciclul mi-a venit normal..iar de la acea pastila, nu am avut niciun efect advers
0
16-05-2021, ora 20:23
helloworld1
Nu este medic/terapeut
helloworld1
Ma bucur mult, grija de tine! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul