Coroane dentare?

14-11-2020
Daniela1402
Nu este medic/terapeut
Daniela1402
Buna ziua, as dori sa intreb pe cineva care si-a imbracat toti dintii de jos sau de sus, cam cat a costat totul?
sau, proteza pe toata dantura cat costa?
am inteles ca ar costa min 3..4000 € si..nu stiu daca sa cred sau nu. mi se pare foarte foarte scump. Ma refer ca atat ar costa cu tot cu mici interventii, nu doar pretul coroanelor.
lamuriti ma va rog frumos.

multumesc!
2 comentarii
0
14-11-2020, ora 20:37
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Depinde ce lucrare doresti, daca o faci din acrilat costul e mai mic 25.30. lei pe bucat fara alte interventii, vrei inplanturi, portelan si altele costul poate fi si mai mare de cit ai aratat,
0
22-11-2020, ora 20:16
Daniela1402
Nu este medic/terapeut
Daniela1402
buna ziua, aș dori coroane din ceramica pe suport zirconiu, ar fi vorba de...10coroane de pus dupa ce ar fi inlaturate cele vechi, de aici cred ca rezulta faptul ca vor mai fi interventii la 'dintii' vechi.
acum am vazut un pret de 700lei pe coroana de ceramica pe suport zorconiu. e totusi mai mic de ce preturi am vazut cand am postat intrebarea..dar si asa eu cred...ca ar fi nevoie de min 3000€ investitie pt 10coroane plus interventiile necesare pe parcurs.
multumesc pt raspunsul anterior.
mi e greu sa cred ca ar coata si atat..3000euro..cine are atatia bani intr o țara ca romania pt a avea nici jumatate din maxilar ok..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: