Intarziere menstruatie

02-01-2019
Anonim1234566
Nu este medic/terapeut
Anonim1234566
Buna.Am si eu o problema destul de mare.Mi a intarziat menstruatia 8 zile.Am avut un contact sexual acum o luna, am inceput contactul neprotejat cateva minute iar apoi am decis sa punem prezervativ iar finalizarea n a fost in interior.Acum am dureri de spate cu o amorteala ce se duce spre picioare, un simptom pe care il aveam inainte de a veni ciclul insa nici urma de el iar simptomele le am de cateva zile.Mentionez ca am o viata sexuala activa si inainte aveam un ciclu regulat la 28-29 de zile si n am mai patit asa ceva pana acum, Intrebarea mea este daca se poate vorbi despre o posibila sarcina.
3 comentarii
1
02-01-2019, ora 10:48
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la un control ginecologic pentru că întârzierea poate avea și alte cauze, ce pot fi identificate doar prin investigații.
Durerile de spate cu amorțeli pot fi și de la o problemă cu coloana. Poate fi o coincidență cu întârzierea ciclului.
0
02-01-2019, ora 11:39
Anonim1234566
Nu este medic/terapeut
Anonim1234566
Deci sa nu ma ingrijorez in privinta unei sarcini daca ejacularea nu a avut loc in interior.
Am fost si foarte stresata in ultimele zile din acest motiv plus altele si ma gandesc ca si asta ar fi un factor.
0
05-01-2019, ora 19:34
Anonim1234566
Nu este medic/terapeut
Anonim1234566
Mi-a venit astazi menstruatia dupa 11 zile de intarziere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: