Întârzierea menstruației

08-10-2021
Miriam345
Nu este medic/terapeut
Miriam345
Buna seara. Acum o luna am făcut sex protejat cu iubitul meu și acum o săptămâna. El spune ca a verificat mereu prezervativele după și ca nu erau sparte. A spus ca nu a ejaculat in timpul actului sexual. Pe 1 trebuia sa îmi vina menstruația dar nu a venit. Simt o durere in zona ovarelor și se duce pe picior in jos. Și ma simt balonata. Sunt șanse sa fiu însărcinată? Urgent! Mulțumesc
Am făcut doua teste de sarcina. Unul a ieșit cu doua liniuțe dar a una era foarte transparentă iar celălalt negativ
6 comentarii
1
08-10-2021, ora 21:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu. Nu sunteti insarcinata. Asteptati linistita sa va vina menstruatia.
0
09-10-2021, ora 11:31
Miriam345
Nu este medic/terapeut
Miriam345
Deci e normal sa ma simt balonata? Și sa ma înțepe burta pe jos? Excludem riscul unei sarcini?
0
09-10-2021, ora 12:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Excludeti riscul unei sarcini pentru ca ati folosit corect prezervativul.
0
09-10-2021, ora 20:17
Miriam345
Nu este medic/terapeut
Miriam345
Dar de ce ma simt balonata?
0
09-10-2021, ora 20:31
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Te simti balonata din cauza alimentatiei necorespunzatoare, nu mai minca fructe dupa masa ci la 2-3 ore, nu mai minca dulciuri si fainoase, sint o gramada de alimente care baloneaza evita-le, citeste depre alimente care baloneaza si modul de alimentatie corect.
0
09-10-2021, ora 23:36
Miriam345
Nu este medic/terapeut
Miriam345
Sa fie și de la piper? Mănânc foarte piperat aproape orice tip de mâncare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: