Operatie hernie inghinala | Forumul Medical ROmedic

Operatie hernie inghinala

17-08-2022
Paula Ary
Nu este medic/terapeut
Paula Ary
Bună ziua!Sotul meu a fost operat de 1 luna de hernie inghinala.Dupa operatie a avut o umflatura destul de urâtă care sa dovedit a fi sânge. După multe vizite la medic s-a îndepărtat sângele, a început să se vindece, problema e ca împrejurul operației s-a întărit destul de tare interior și el își face griji chiar dacă medicul i-a zis ca operatia arată bine și să aibă răbdare. Îl doare când se ridică și simte niște înțepături. Ce recomandări îmi dați ?E posibil sa fie o inflamație interioară?Mulțumesc
2 comentarii
0
17-08-2022, ora 18:03
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Dupa cum descrieti, pare sa fi fost un hematom postoperator, care a fost evacuat. Da, in zona aceea se formeaza un tesut inflamator care in mod normal, va disparea, in timp. Cred ca a primit indicatii, printre care sa tina punga cu ghiata local, din cand in cand, si sa ia un antiinflamator p.o.
0
17-08-2022, ora 19:01
Paula Ary
Nu este medic/terapeut
Paula Ary
Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: