Posibil dereglare hormonala?

04-04-2021
Alinaaaaa19
Nu este medic/terapeut
Alinaaaaa19
Buna ziua.Am 27 de ani iar sotul 41.Ne dorim mult un bebe si de 3 luni tot incercat.Am luat 2 luni acid folic 800 mgr dar nimic, iar acum iau de aprox.1 luna Maca pudra(am citit ca e buna la reglarea hormonala si ajuta).Problema mea este ca am de cateva luni durere de sani in fiecare luna exact dupa ziua ovulatiei si ma tine durerea pana la menstruatie, deci aprox 2 saptamani ma dor sanii si am si mici crampe premenstruale foarte devreme, adica dupa ovulatie deja incep si crampele si durerea de sani.Va da ti seama ca imediat imi dau seama ca va veni si menstruatia si nu sunt gravida si asta ma da peste cap.Sa fie o dereglare hormonala?Ce metode imi recomandati pentru a avea un bebe sau macar un sfat.Multumec anticipat si astept cu nerabdare raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: