Premenopauza! | Forumul Medical ROmedic

Premenopauza!

29-09-2020
Maria serb....
Nu este medic/terapeut
Maria serb....
Buna ziua. Am 47ani si locuiesc in Belgia si as dori daca, ma poata ajuta si pe mine cineva macar cu o indrumare! Din luna decembrie ma confrunt cu stari generale foarte deosebite. Am fost la doctorul de familie si dupa urma unor analize, mi-a iesit ca am helicobacteri pylor, urmand tratamentul cu cele 2antibiotioce. Stari in continuare de rau am facut RMN in care am facut atac de panica nu am suportat, am facut schaner, am fost si pt glanda tiroida toate bune analize. In cele din urma m-au trimis la doctorul ginecolog din care mi s-a spus ca sunt la premenopauza precrindu-mi ( Laclimella). Va rog din suflet daca vede un medic Roman acst mesaj as vrea sa i-au legatura daca se poate cu dumne(ei-lui). Aici la cati doctori am fost a spus esti bine! Eu in continuare am stari de rau ameteli, dureri de cap(cefalee) modificarea menstruatiei, greata, durerea articulatiilor, star de tremur, bufeuri(transpiratii abudente)lipsa somnului etc. O fi premenopauza asta sa am simtomele acestea? Cine sa mai confrunta (doamne) cu stari din astea va rog scrieti-mi. As veni in Romania dar cu covid19nu risc sa plec. In luna Iulie am facut si testul, normal ca mi-a iesit bine. Va multumesc!
1 comentarii
0
07-11-2020, ora 21:23
Sano
Nu este medic/terapeut
Sano
Buna, Eu am baut ceai de sanzaiene si roinita, laptisor de matca, seleniu si capsule cu turmeric.Ma simt foarte bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te pregateÈ™ti pentru menopauză
  •