raspuns urgent..va rog

23-10-2007
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
aseara am facut dragoste cu prietenul meu, iar in timpul actului sexual am sangerat este pentru prima oara in 3ani cand mi-i s-a intamplat si sunt foarte ingrijoarata.ce anume poate fii?de la ce?
ce trebuie sa fac?
10 comentarii
0
24-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
buna

deinde..in primul rand daca poti sa-mi dai ma9 multe detalii te voi putea ajuta.
1 -sexul tau(presupun ca esti femeie)
2 -a fost sex anal, vaginal, oral
3 -a fost sexul violent(Adica ai simtit dureri) ?
4 -cat ai sangerat
5- cand ai avut ultima oara ciclu !!

in principiu..nu este nimci grav.dar...sa-mi dai detaliile

Sanatate !
0
24-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
si ink ceva...cand ai facut prima oara dragoste..ai sangerat ??
0
24-10-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
da sunt femeie, a fost sex vaginal, nu am simtit nici un fel de durere, nu foarte mult am sangerat.ultima oara am avut pe 7 luna asta(octombrie) initial am crezut ca o sa imi vina iar dar nu a fost asa.iar cand am facut prima oara dragoste am sangerat f putin, m-ai putin decat acum... multumesc pt raspuns...
0
25-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
OK..am inteles, presupun(deci presupun) ca nu exista nici o problema cu U sau cu vaginul tau, adevarul -nu este normal sa sangerezi..dar daca se intampla..nu poate fi nimic grav, poate fi o fisura care se regenereaza in aproximativ 14 ore, sau poate s-a intamplat ceea ce trebuia sa se intample cand ai facut prima oara dragoste :).(unele femei sunt foarte elestice si se "rup" greu )- spune-i iubitului sa fie un pic mai tandru cu tine:P.

dar..daca se mai intampla..sa spun peste vreo luna...te poti duce la ginecolog sa te consulte(nu uita ca la anii tai trebuie sa faci macar 1 consult pe an la ginecolog)

sanatate..ai grije de corpul tau :*
0
26-10-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
ms mult pt raspuns.o sa vad ce se mai intampla pe parcurs si te voi anunta dak va mai fi ceva.ms..:)
0
23-11-2007, ora 00:00
baffi
Nu este medic/terapeut
baffi
e posibil sa a o rana pe col, asta numai medicul poate sa-ti comfirme si apropo, nu este normal sa ai nici un fel de singerare in timpul contactului si nici dupa.Daca totusi ai, inseamna ca ceva nu este in regula.Mergi te rog la medic.Multa sanatate i-ati doresc
0
26-11-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
la o ecografie reiese daca am sau nu rana pe colul uterin? multumesc pt rasp.
0
27-11-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
e de ajuns o privire de ginecolog.fara RAZE...si...poate sa iti spuna dak ai rana sau nu..
0
27-11-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
multumesc pt rasp, am programare pt sap viitoare.totusi as vrea sa stiu la o ecografie ce anume se poate vedea(nu am facut niciodata)
0
20-12-2007, ora 00:00
roscata01
Nu este medic/terapeut
roscata01
se poate sa te fii insemnat.fa-ti un contol la ginecolog.nu vreau sa te speri dar e posibil sa fii ramas insarcinata.bafta multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •