Vertij, senzație de ochi grei

04-05-2021
qwerty29
Nu este medic/terapeut
qwerty29
Va rog din tot sufletul sa imi răspundeți cu un raspuns cât se poate de apropiat!!!
De aproape o luna, mama mea in varsta de 43 de ani sufera de vertij. Prima oara, a avut intr o dimineata acest vertij de 4 ori, după care, s a diminuat. A fost la neurolog, pe data de 22 luna trecut, si i s a prescris un tratament pe o luna, După care sa efectueze un angio RMN cu substanța de contrast. Avea vertij, o durea foarte tare zona cervicala (țin sa Menționez ca are probleme cu coloana, mai ales in Zona cervicala, a facut fizioterapie însă nu a dat roade) o durea si capul de asemenea. A inceput sa se simta bine in primele 5 zile De la antibiotic, iar apoi au inceput sa apăra din noi fazele de vertij. Are programare la RMN pe 25 mai, dar de 2 zile, acest vertij a inceput sa apara mai des, cand doarme o ia din somn, sau cand se culca pe perna, cand sta in pat...nu poate efectua RMN ul mai devreme deoarece doctorul i a spus sa existe o luna intre tratament si RMN...va rog din tot sufletul, ce ar putea fi? Doctorul spunea ca pot fi mai multe cauze, nodul..? Ar trebui sa efectueze si un control oftalmologic? Simte ca are ochii grei, uneori spune ca vede si in ceata...imi este tare frica sa nu aibă ceva mai grav...va rog mult, orice raspuns concret m ar ajuta!!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: