Comunicat de presă - Instituţia Prefectului - Judeţul Arad

Data publicării: 02-09-2017

1 septembrie 2017

Vizite la unităţile de învăţământ din Municipiul Arad

S-a continuat şirul vizitelor la unităţile de învăţământ din Municipiul Arad. Prefectul Judeţului Arad, doamna Florentina Horgea, împreună cu doamna Inspector şcolar general adjunct Anca Stoenescu şi domnul Constantin Cătană, director al Direcţiei de Sănătate Publică, au vizitat astăzi următoarele unităţi de învăţământ: Colegiul Tehnologic de Industrie Alimentară, şcoala Gimnazială 'Mihai Eminescu', Grădinţa P.P. 13 şi Colegiul Naţional 'Preparandia Dimitrie ţichindeal'.

'Cu ocazia acestor acţiuni am constatat că şcolile oferă în general condiţii bune elevilor, preşcolarilor şi profesorilor. Administratorii şcolilor mai au o săptămână la dispoziţie să remedieze micile probleme care mai există. Toate unităţile şcolare din judeţul nostru trebuie să îi primească pe elevi şi pe profesori în cele mai bune condiţii, iar acest lucru se poate face prin contribuţia tuturor celor care sunt implicaţi în sistemul de învăţământ, de la profesori, Inspectoratul şcolar şi alte instituţii, până la autorităţile administraţiei publice locale', a declarat Prefectul Judeţului Arad, Florentina Horgea.

Biroul de presă
Sursa: Agerpres, 02-09-2017, Vizualizari 230
 Agentia Nationala de Presa Agerpres O parte din știrile medicale de pe site-ul nostru sunt furnizate de Agenția Națională de Presă "Agerpres", partenerul nostru pe secțiunea de Noutăți și Știri medicale.