Suplimentele nutritive si tratamentul pentru acnee
Mentionez ca am varsta de 20 de ani, practic un anumit sport destul de serios insa am o mare problema.De pe la varsta de 12 ani cred au inceput problemele cu acneea.Am folosit tot ce se putea, inclusiv bine-cunoscutul Roaccutane.Ce e drept, acneea nu mai e atat de grava ca si mai demult dar oricum, ceva "cosuri" au mai ramas.
Problema ar fi ca eu folosesc pentru antrenamentele mele suplimentul nutritiv din link-ul urmator: esuplimente.ro/noxplode-p-1910.html
Nu stiu daca acest supliment ar putea sau nu sa contribuie la aparitia acneei, de aceea v-as ruga frumos sa ma ajutati cu un sfat!Mai mentionez ca nu folosesc acel supliment decat de 2 ori pe saptamana, cateodata doar o singura data, luand o singura portie.
Va multumesc mult!
Problema ar fi ca eu folosesc pentru antrenamentele mele suplimentul nutritiv din link-ul urmator: esuplimente.ro/noxplode-p-1910.html
Nu stiu daca acest supliment ar putea sau nu sa contribuie la aparitia acneei, de aceea v-as ruga frumos sa ma ajutati cu un sfat!Mai mentionez ca nu folosesc acel supliment decat de 2 ori pe saptamana, cateodata doar o singura data, luand o singura portie.
Va multumesc mult!
5 comentarii
Chiar nu poate sa-mi dea nimeni un raspuns referitor la ce am intrebat?
Suplimentele alimentare sunt derivati hormonali ce pot declansa sau agrava o acnee.
Suplimentele alimentare nu sunt in nici un caz derivati hormonali. Imi pare foarte rau sa aud asta din partea unui medic si mi se pun la indoiala cunostintele dumneavoastra. Ce substante credeti ca au suplimentele care contin proteine? Pai proteine care se gasesc si in mancare. Derivatii hormonali sunt steroizi si nu numai.
Si acum despre produsul No Xplode e foarte bun poti sa il iei si mai des de 2 ori pe saptamana si fi absolut convins ca nu iti va provoca nici un fel de cos.
Si acum despre produsul No Xplode e foarte bun poti sa il iei si mai des de 2 ori pe saptamana si fi absolut convins ca nu iti va provoca nici un fel de cos.
Multumesc pentru raspunsuri insa sunt putin bulversat.Vad ca cineva zice intr-un fel, altcineva-n in alt fel :|...
Domnu doctor, burta d-voastra ce se revarsa peste haine imi indica, competenta maxima. Poate nu-i de mirare ca aveti tangente cu strada IGNAT.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut