marvelon21
am luat marvelon 21 in a 5 a zi de menstruatie, desi aceste anticonceptionale se administreaza din prima zi a ciclului menstrual.as vrea sa stiu daca in luna am fost protejata desi este prima data cand administrez asa ceva.de fapt este si prima luna de cand am inceput sa folosesc anticonceptionale.ultima data am avut menstruatie re data de 18 02 2009 iar astazi ar fi trebuit sa mi vina
2 comentarii
Ati procedat foarte bine luandu-le din a 5-a zi a ciclului menstrual. Ati fost si sunteti sub protectie.
Am si eu o intrebare. Stiu k nici anticonceptionalele nu ofera protectie 100%, ce se poate intampla dak raman insarcinata si pt ca nu-mi dau seama imediat iau in continuare anticonceptionale? Mentionez k iau marvelon 21 de la inceputul lunii ianuarie si inca de la inceput nu am avut nici o problema de genul: sangerari sau alte reactii adverse, nu m-am ingrasat sau slabit, iar ciclul menstruam mi s-a reglat dupa prima tableta, iar de atunci imi vine mereu vineri, iar ultima pastila o iau marti, eu zis k e ok asa. Si as vrea sa va mai intreb daca ma hotarasc sa fac un copil, cu cat timp inainte trebuie sa intrerup pastilele, k sa nu fie probleme?Va rog foarte mult sa nu ma ocoliti si cine stie, sa imi raspunda si mie la intrebari, as prefera mai mult sa imi raspunda D-l doctor.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon
