ciclu menstrual-nu, sarcina-nu
Am 36 de ani, un baietel de un an si am incercat sa raman insarcinata din nou. Dupa nastere am avut un ciclu nu tocmai regulat. Ultimul ciclu l-am avut pe 12 ianuarie, azi este 21 februarie si nimic. Am facut test de sarcina si a iesit negativ. Niciodata nu mi-a intarziat mai mult de 2-3 zile. Care poate fi cauza?
3 comentarii
multe cauze pot fi, de la stress la dereglări hormonale, fluctuaţii de greutate corporală etc. puteţi să mergeţi la un consult endocrinologic + ecografie pelvină pentru a vedea dacă este o problemă
Multumesc de raspuns, dar ciclul a revenit. In ceea ce priveste cauzele, pot sa spun cu siguranta ca stresul si fluctuatiile de greutate corporala nu se incadreaza. Nu stiu care o fi fost cauza, dar acum m-am linistit. Am in schimb, o alta intrebare: in ce perioada e femeia fertila? Va multumesc!
la ciclul de 28 de zile.. numărat ca prima zi - prima zi de sângerare cea mai fertilă este ziua 14- teoretic plus minus una două zile
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6sunt? oare sunt gravida? ajutati-ma
- 4testul pozitiv, insa cea de a doua linie nu e deloc pronuntata
- 5Oare ce o fi? Sarcina?
- 9A ramas partenera mea insarcinata sau nu?
- 3Sunt insarcinata?Va rog ajutati-ma!
- 5ramai gravida daca nu ai ciclu si alaptezi dupa sarcina?
- 3Oare am amenoree?
- 3Sunt insarcinata?
- 5Lichidul preejaculator si sarcina
- 1Exista posibilitatea de a fi ramas insarcinata inainte de a incepe sa iau AC?
- 13Mi se apropie menstruatia sau sunt insarcinata?
- 2Posibila sarcina?
- 2SARCINA?
- 0Imi este frica, menstruatia nu mi-a mai venit de 3 luni
- 2posibila sarcina?
- 0E posibil sa ramana gravida?
- 1Dureri de burta si de sani fara ciclu
- 7Sarcina sau...?VA ROG!!!
- 5Sarcina?
- 0Sunt însărcinată?? Va rog sa îmi răspundeți! Îmi doresc foarte mult un bebe!!
Mai multe informații despre: Amenoreea sunt insarcinata?
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: