Boala a pielii?
Salut!
Ma confrunt cu o problema de aproximativ 4 ani. De fiecare data cand ma enervez sau emotionez imi apar pete rosii pe gat si pe spate, si ma inrosesc foarte tare la fata. Dupa 2, 3 minute imi dispar...
Este foarte stresanta, mai ales daca este in public pur si simplu ma blochez, parca nu mai sunt eu...
Este o boala? Cum o pot trata?
Astept raspuns, multumesc!
Ma confrunt cu o problema de aproximativ 4 ani. De fiecare data cand ma enervez sau emotionez imi apar pete rosii pe gat si pe spate, si ma inrosesc foarte tare la fata. Dupa 2, 3 minute imi dispar...
Este foarte stresanta, mai ales daca este in public pur si simplu ma blochez, parca nu mai sunt eu...
Este o boala? Cum o pot trata?
Astept raspuns, multumesc!
3 comentarii
Ah, si inca ceva...in acea zona pur si simplu ARD daca pun mana...
Suna a ceva tipic pentru un anumit remediu homeopat, si anume Apis CH15. Il gasesti la farmacie homeopata pt. 6 lei si il poti incerca, dar numai cand apar petele si nu inainte ! Se suge o granula si daca are efect bun se repeta la 30-60-90 de minute, daca mai este nevoie. S-ar putea ca o singura granula sa ajunga, s-ar putea sa trebuiasca luat de mai multe ori. Daca nu ajuta dupa ce ai luat de 2 granule inseamna ca nu este Apis cel potrivit ci alt remediu. Cauza afectiunea este enervarea sau emotiile care nu se mai pot manifesta altfel in corp decat prin insosirea pielii. Astfel de manifestari apar des si fete f. geloase. Aici prin forum au fost vreo 2 pana acum. In caz ca Apis nu te aduce mergi la un medic homeopat care sa te chestioneze pt. gasirea remediului potrivit.
0
16-04-2010, ora 22:09
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Hristos a înviat!
E. Alex, aveţi o problemă neurologică. Un dezechilibru care se reflectă direct asupra analizatorului cutanat şi indirect asupra comportamentului dvs.. Nu v-ar strica un consult homeopat, deci...mult succes!
Toate cele bune şi multe binecuvântări:)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
E. Alex, aveţi o problemă neurologică. Un dezechilibru care se reflectă direct asupra analizatorului cutanat şi indirect asupra comportamentului dvs.. Nu v-ar strica un consult homeopat, deci...mult succes!
Toate cele bune şi multe binecuvântări:)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1pete rosii pe glezne
- 3pete rosii in zona pubiana
- 3dupa craciun.. mi-au aparut pete rosii
- 6tremuratul maninilor - cum scap?
- 3Pete rosii
- 5Pete rosi pe maini si pe picioare
- 3tensiunea, stresul prelungit, emotiile
- 2pete rosii pe corp aparute pe fond nervos??
- 4pete rosii cu mancarimi
- 7greata, voma
- 5pete rosii pe piele
- 3soc emotional puternic
- 3Pete rosii pe piele si raceli frecvente..este oare leucemie?
- 1Decolorarea pielii
- 2pete rosii pe corp
- 0Pete mici rosii pe piele
- 3Pete rosi fără mâncărimi
- 1Roseata pe abdomen fara mancarime
- 2Pată roșie pe piele în zona degetelor de la picioare
- 0Piele rosie in spatele genunchiului stang
Mai multe informații despre: Pete rosii pe piele emotia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: