ochii rosi si dureri mari de cap
buna ziua, ma numesc bituc elena, am 32 ani si am o mare problema cu ochi, adica... am 8 ani de cand mi se inroseste ochiul drept de 4 5 ori pe an durerile ma doboara deoarece ma doare si capul rau, am incercat foarte multe tratamente picaturi creme, recomandate de medici .la fiecare tratament am simtit ameliorarea dar cu greu si mereu a reaparut.nici un rezultat concret nuam avut , nu stiu cum se numeste aceasta boala, ori conjuctivita ori ulceratie , multe diagnosticuri am avut, si nici nu stiu cauza acestor simtome.astept raspunss de la voi cu mare nerabdate...aaa am uitat sa precizez ceva..am o luna de zile de cand mi a iesit o chelie in mijlocul capului mai mare decat o moneda de 50 bani. va rog sa mi raspundeti.. va multumesc
9 comentarii
Buna Elana, scrie-mi pe mess si te ajut. Exista un remediu homeopat pt. simptomele pe ce le descri care te va ajuta imediat si de durata. La ce ai numai homeopatia de poate ajuta.
va rog sa mi spuneti messu dmv sa ma lamuriti
sunt bituc elena va rog sa mi trimiteti messu sa putem vb
Buna ziua! Este greu de stabilit un diagnostic fara consult. Sunt multe boli care se manifesta cu episoade de roseata oculara si dureri: glaucom, iridociclita, sclerita, keratita recidivanta, ne putem gandi si la o cefalee cluster headache sau la o arterita gigantocelulara ( b. Horton care apare dupa 50 de ani); iti recomand un consult oftalmologic cu determinarea acuitatii vizuale, examenul polului anterior, al fundului de ochi, controlul TIO, camp vizual computerizat, investigatii sangvine: HL, VSH( creste in arterita gigantocelulara), glicemie, colesterol, TGP, TGO, uree, creatinina, acid uric, examen sumar urina; alte investigatii vor fi stabilite de catre medicul examinator; in urma consultului si investigatiilor, ne putem orienta catre un diagnostic si putem stabili o conduita terapeutica; pierderea de par descrisa de tine se numeste pelada; in aceasta situatie, ar fi bine sa ne gandim si la o afectiune autoimuna si sa facem investigatii si in aceasta directie;numai bine
buna elena,
pentru a lua legatura cu scarface ii poti scrie mesaj dand click pur si simplu pe numele lui
sanatate multa !
pentru a lua legatura cu scarface ii poti scrie mesaj dand click pur si simplu pe numele lui
sanatate multa !
Oamenii se impart in doua categorii : cei care impart oamenii in doua categorii. si cei care n-o fac !
Buna ziua!
Nu stiu daca postez bine aici dar sper sa-mi dati un sfat. Uneori ma trezesc cu o mica durere suborbitala(sacaitoare) si apare chiar si in timpul zilei, care pe parcurs se acutizeaza. Durerea apare doar pe partea stanga si se extinde deasupra ochiului pe frunte. Am observat ca aceste dureri apareau dupa ce mancam ex. mici si beam acidulat dar si dintr-o data. Cand simt durerea inghit quarelin care uneori are succes dar m-am saturat de aceste dureri. Mai adaug ca am nasul infundat si respir greu(sforai) si expectorez des( am facut radiografii pulmonare si e totul bine).Daca ma puteti ajuta cu un sfat?
Va multumesc!
Nu stiu daca postez bine aici dar sper sa-mi dati un sfat. Uneori ma trezesc cu o mica durere suborbitala(sacaitoare) si apare chiar si in timpul zilei, care pe parcurs se acutizeaza. Durerea apare doar pe partea stanga si se extinde deasupra ochiului pe frunte. Am observat ca aceste dureri apareau dupa ce mancam ex. mici si beam acidulat dar si dintr-o data. Cand simt durerea inghit quarelin care uneori are succes dar m-am saturat de aceste dureri. Mai adaug ca am nasul infundat si respir greu(sforai) si expectorez des( am facut radiografii pulmonare si e totul bine).Daca ma puteti ajuta cu un sfat?
Va multumesc!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Operatie pentru luxatie anterioara de cristalin la un ochi
- 1Miochimia pleoapa superioara stânga
- 1Miopie
- 1Keratita virala - exista tratament ?
- 0Recomandare clinică Bucuresti
- 1La oftalmologie îți vede propriul ochi pe monitor 3D că într-o tomografie ?
- 3Microftalmie
- 3Tratamente retinopatie de prematuritate pentru adulți. Ce progrese s-au făcut?
- 0Ochelari de citit folositi pentru distanta
- 1Privire in jos, nimeni nu- mi raspunde