de ce?

03-07-2010
miruna11
Nu este medic/terapeut
miruna11
am avut contact sexual cu prietenul meu acum vreo 2 saptamani jumatate, el nu a ejaculat in mine.ci intr-un prosop, apoi sa sters bine si am mai continuat, trebuia sa imi vina menstruatia pe 31 dar luna trecuta iunie a fost de 30.drept urmare pe 1...ar fi trbuit sa imi vina, dar nu mi-a venit nici azi pe 3, am facut si un test de sarcina.testul e iesit negativ.am de ce sa imi fac griji?
5 comentarii
0
03-07-2010, ora 15:45
coffee
Nu este medic/terapeut
coffee
Doua zile intarziere nu-i chiar ingrijorator, mai ales daca testul de sarcina a iesit negativ. Ce sa spun, se pare ca ai avut noroc de data asta. Inainte de ejaculare mai apar picaturi de lichid preseminal, care poate contine spermatozoizi, mai ales daca barbatul a mai ejaculat o data in ultima vreme.
0
03-07-2010, ora 15:48
miruna11
Nu este medic/terapeut
miruna11
multumesc mult.sper sa nu fie nimik
0
03-07-2010, ora 15:53
miruna11
Nu este medic/terapeut
miruna11
tin sa mai mentionez k luna trecuta mi-a venit mai devreme cu 4 zile.
0
03-07-2010, ora 16:45
coffee
Nu este medic/terapeut
coffee
Daca ti-a venit mai devreme cu 4 zile poate la fel de bine sa vina mai tarziu cu 4 zile ;). Ai mai multa grija de acum, totusi. Metoda coitului intrerupt e destul de nesigura si data viitoare s-ar putea sa nu mai ai norocul de tura asta. Folositi si voi prezervativul sau mergi la un ginecolog si cere-i sa-ti recomande o metoda de contraceptie.
0
03-07-2010, ora 16:47
miruna11
Nu este medic/terapeut
miruna11
a fost a doua oara...bn ms
Adaugă un comentariu / răspuns