Coroana 4 incisivi pe 2 implanturi

08-09-2010
Judas
Nu este medic/terapeut
Judas
Buna ziua

Am fost diagnosticat cu parodontoza marginal cronica profunda localizata la nivelul incisivilor de jos.
Am extras cei 4 incisivi, s-a curatat osul, mi-au fost introduse 2 implanturi M.I.S. in dreptul incisivilor laterali
pe la jumatatea lunii august urmand ca dupa 3-4 luni sa mi se puna o coroana de 4 incisivi (care va avea
la baza o parte care imita gingia deoarece din cauza resorbtiei osoase in dreptul incisivilor centrali
gingia este mai jos decat in dreptul caninilor).
Medicul care mi-a facut implantarea m-a anuntat ca pleaca definitiv din tara luna viitoare.
Intrebare: Exista vreo problema de ordin tehnic pentru alt medic stomatolog (implantolog) sa-mi
faca o coroana pe aceste implante ???? Sau vreo problema de genul "eu nu ma bag peste ce a inceput
alt doctor"??

Multumiri pentru raspunsuri
2 comentarii
0
08-09-2010, ora 11:22
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Cereti de la medicul care a inserat implanturile:
-ce tip de implant s-a pus? (marca)
-ce dimensiuni au implanturile?

Implantologul nu va poate recomanda un colaborator in care are incredere? Ar fi cea mai la indemina solutie pt dvs.
0
09-09-2010, ora 04:30
Judas
Nu este medic/terapeut
Judas
Implanturile sunt marca MIS
diametrul 3.75mm, lungime 10mm
Adaugă un comentariu / răspuns