am luat pastilele de la sfarsitul tabletei
iau anticonceptionale si am terminat de luat prima linie a tabletei dar cand am inceput la cea dea doua linie in loc sa le iau de la inceput (cea de-a 8 pastila) am luat pastilele de la sfarsit (cea de-a 14).mai grav este k nu mi-am dat seama si am continuat sa iau 4 pastile asa... ce sa fac? sa continui sa le iau?
sau nu?
sau nu?
3 comentarii
nu-ti face griji ca n-are nimic.Dak cumva folia de anti e cu 28 de pilule ai grija sa nu le iei pe alea maro cand nu trebuie.Alea albe toate sunt la fel.Eu asa stiu
Depinde de tipul de anticoncepţionale.
va multumesc pt raspuns.pastilele se numesc LAURINA si sunt 21.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon