am luat pastilele de la sfarsitul tabletei

26-11-2007
gsaby
Nu este medic/terapeut
gsaby
iau anticonceptionale si am terminat de luat prima linie a tabletei dar cand am inceput la cea dea doua linie in loc sa le iau de la inceput (cea de-a 8 pastila) am luat pastilele de la sfarsit (cea de-a 14).mai grav este k nu mi-am dat seama si am continuat sa iau 4 pastile asa... ce sa fac? sa continui sa le iau?
sau nu?
3 comentarii
0
26-11-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
nu-ti face griji ca n-are nimic.Dak cumva folia de anti e cu 28 de pilule ai grija sa nu le iei pe alea maro cand nu trebuie.Alea albe toate sunt la fel.Eu asa stiu
0
26-11-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Depinde de tipul de anticoncepţionale.
0
27-11-2007, ora 00:00
gsaby
Nu este medic/terapeut
gsaby
va multumesc pt raspuns.pastilele se numesc LAURINA si sunt 21.
Adaugă un comentariu / răspuns