buna ziua, am si eu un dinte din lateral rupt,

15-12-2010
roxica_r
Nu este medic/terapeut
roxica_r
care este cea mai buna modalitate de a exista din nou, si cam la cat s-ar ridica cheltuielile cu acesta? va rog foarte mult sa-mi raspunde-ti:)
2 comentarii
0
15-12-2010, ora 09:33
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Depinde cit de mult e rupt, daca e recuperabil sau nu.
Daca e recuperabil, atunci: tratament de canal, pivot si coroana.
Daca nu e recuperabil, atunci: punte dentara fixata pe dintii vecini sau implant dentar.
Despre costuri, intrebati medicul care va trateaza.
0
15-12-2010, ora 09:34
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Daca nu e recuperabil, atunci: punte dentara fixata pe dintii vecini sau implant dentar.
completare: Cu extractia dintelui bineinteles.
Adaugă un comentariu / răspuns