reactiile la tratament cu moldamin
Buna ziua! Pe timpul sarcinii am tratament cu moldamin ca urmare a unui sifilis dupa schema data de dermatolog.Cand fetita a facut trei luni a aparut in zona genunchiului o pata alba; la dermatolog nu a confirmat 100% ca ar fi vitiligo ci o depigmentare a pielii de moment ; i-am facut tratament cu fucidin si o crema de la avene ptr ca e prea mica sa ia alte tratamente; acufetita are 1 an, pata a ramas la fel ca marime si merg pe tratament naturis respectiv, tinctura de telina si ulei de catina. Credeti ca acea depigmentare se poate datora tratamentului cu moldamin care l-am facut? Multumesc
3 comentarii
Este putin probabil ca zona depigmentata sa aiba ca si cauza moldaminul facut de dvs in timpul sarcinii! Eu va recomand sa urmariti regulat acea depigmentare la un medic specialist dermatolog si...atat! Nu folositi decat creme sau unguente recomandate de medic! Sanatate!
multumesc! fetita are acum un an si pata a ramas la fel ca marime; folosesc doar ulei de catina prin aplicare pe pata
Buna ziua! Pana la urma care a fost problema.
O depigmentare naturala? Si-a revenit?
_
--------*
(*modificat de admin)
O depigmentare naturala? Si-a revenit?
_
--------*
(*modificat de admin)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut