mi se zbate ochiul drept
Buna ziua!
De vreo 2 luni mi se zbate ochiul drept aproape zilnic si nu stiu ce sa fac sa-mi treaca.
Va rog frumos sa-mi spune ce as putea sa fac, sa iau ca sa-mi treaca.
Va multumesc
De vreo 2 luni mi se zbate ochiul drept aproape zilnic si nu stiu ce sa fac sa-mi treaca.
Va rog frumos sa-mi spune ce as putea sa fac, sa iau ca sa-mi treaca.
Va multumesc
3 comentarii
Daca aveti carente (Ca, Mg etc.), puteti face tratament. Daca nu are efect, e posibila existenta unui hemispasm facial, si trebuie sa va adresati unui neurolog.
Eu am luat cateva luni medicamente cu doza mare de Mg si Ca si le-am intrerupt de cateva saptamani si cred ca aceasta e cauza.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Blefarita/Conjunctivita cronica
- 1Fasciculatii musculare și miokimie pleoapa superioara
- 0Amețeli și întunecarea vederii
- 8Gaura din ochi m-a bagat in depresie
- 1Diferenta dioptrii cicloplegie
- 2Degradare vedere la distanta (deja cu ochelari), dureri de cap, ameteli, pulsatii.
- 1Ochiul se zbate (pulseaza)
- 1Degradarea brusca a vederii după glicemie mai mare de 700
- 1Scadere acuitate vizuala dupa aplicare picaturi dilatare pupile
- 1Ochi umflați dimineața