Dureri abdominale, slabire, borborisme
Bună ziua!
Am 16 ani. De un an am aproape in fiecare zi borborisme si dureri abdominale noaptea. Durerile sunt localizate in hipocondrul drept si putin mai jos. Tin sa mentionez ca nu ma doare foarte tare si ca aceste dureri nu sunt frecvente.
Am scazut foarte mult in greutate - si inainte cu un an eram slab aveam cam 1.67 si 48 de kg si acum cred ca am 1.75 si 44. De o luna am o stare de rau general cam de doua ori pe saptamana (nu ma simt in largul meu, simt ca este ceva in neregula cu mine). Mai am cateodata dureri usoare in apropierea zonei inghinale, in zona ficatului. Mi-a mai aparut si un lipom acolo in urma cu 2 luni. Nu am icter, greata. Diaree am avut intr-o zi si in rest mai am scaunul in general anormal, jumatate de culoarea lutului. Borborismele le am in toata zona burtii. Am pofta de mancare.
Multumesc pentru intelegere si va rog foarte mult sa ma ajutati.
Dumnezeu sa va binecuvinteze!
Am 16 ani. De un an am aproape in fiecare zi borborisme si dureri abdominale noaptea. Durerile sunt localizate in hipocondrul drept si putin mai jos. Tin sa mentionez ca nu ma doare foarte tare si ca aceste dureri nu sunt frecvente.
Am scazut foarte mult in greutate - si inainte cu un an eram slab aveam cam 1.67 si 48 de kg si acum cred ca am 1.75 si 44. De o luna am o stare de rau general cam de doua ori pe saptamana (nu ma simt in largul meu, simt ca este ceva in neregula cu mine). Mai am cateodata dureri usoare in apropierea zonei inghinale, in zona ficatului. Mi-a mai aparut si un lipom acolo in urma cu 2 luni. Nu am icter, greata. Diaree am avut intr-o zi si in rest mai am scaunul in general anormal, jumatate de culoarea lutului. Borborismele le am in toata zona burtii. Am pofta de mancare.
Multumesc pentru intelegere si va rog foarte mult sa ma ajutati.
Dumnezeu sa va binecuvinteze!
5 comentarii
Du-te la un medic internist sa te consulte si fa-ti si un set de analize. daca nu iti gaseste nimic, problema poate fi pe sistem nervos si atunci poti veni sa te vad eu.
Nu cautati raspunsuri aici, mergeti la o consultatie de specialitate, cu multe investigatii (trimitere de la doctot). Prea multe sunt posibilitati si suspiciuni. Dvs aveti nevoie de diagnostic clar, ca sa stiti ce tratati. Faptul ca o sa-si dea cineva cu parerea - este doar aproximativ si s-ar putea sa fceti tratamente gresite. Mergeti la doctor!!!
Multa sanatate.
Multa sanatate.
Durerile abdominale nocturne si scaderea in greutate sunt semnal clar de alarma! Mergi la gastroenterolog si fa-ti si o colonoscopie chiar daca nu recomanda de urgenta.
Sanatate!
Sanatate!
buna Andrei, tu ai aceste simptome de un an, te intreb, parintii tai stiu???mergi la medicul de familie, pentru inceput, te va indruma ce sa faci.spune-le parintilor tai..sanatate multa si nu astepta sa treaca inca un an.
Da, trebuie un consult la internist pentru un diagnostic clar. Oricum bila ta nu functioneaza corect si-ti dau multe dereglari. Probabil si stresul cu scoala. Parintii tai trebuie sa se puna in miscare. Un protocol de sedinte bowtech poate sa te puna pe picioare. Cauta pe google terapeuti in orasul tau. BOWTECH
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Ocluzie intestinală copil
- 2Helicobacter pylori
- 1Gastroscopie
- 2Polipi colon
- 1Disconfort după masă
- 0hernie transhiatala gastrica neoperabila, arsuri din gât
- 1EDS normală, dar gastrita la biopsie
- 1Tinctura ghințură la copii
- 1Eructații adolescenti - eructații cu miros de ou și durere de burtă
- 2Endoscopie si Nexium