diaree inainte si dupa luarea pilulei anticoncetionale
De la ora 5 dimineata am inceut sa am niste crame urate de tot urmate de diaree, la ora 9 am luat antic.Yasmin si la 10 si 20 am avut scaun moale apos. am luat un furazolidon...am avut contact neprotejat ieri! e nevoie sa mai iau o pastila azi? Multumesc frumos
3 comentarii
daca va rog sa-mi raspundeti cat mai repede sa stiu ce sa fac.
Deobicei, cand apare diareea sau varsaturi in timpul administrarii anticonceptionalelor, este bine sa ne protejam suplimentar, pentru ca poate reduce efectul pilulelor. Asta mi-a spus medicul cand m-am confruntat si eu cu aceeasi problema.
eu am mai luat inca o pastila! multumesc de raspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon