diaree inainte si dupa luarea pilulei anticoncetionale

01-08-2011
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
De la ora 5 dimineata am inceut sa am niste crame urate de tot urmate de diaree, la ora 9 am luat antic.Yasmin si la 10 si 20 am avut scaun moale apos. am luat un furazolidon...am avut contact neprotejat ieri! e nevoie sa mai iau o pastila azi? Multumesc frumos
3 comentarii
0
01-08-2011, ora 08:44
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
daca va rog sa-mi raspundeti cat mai repede sa stiu ce sa fac.
0
01-08-2011, ora 09:26
hadaza
Nu este medic/terapeut
hadaza
Deobicei, cand apare diareea sau varsaturi in timpul administrarii anticonceptionalelor, este bine sa ne protejam suplimentar, pentru ca poate reduce efectul pilulelor. Asta mi-a spus medicul cand m-am confruntat si eu cu aceeasi problema.
0
01-08-2011, ora 09:34
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
eu am mai luat inca o pastila! multumesc de raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns