diaree inainte si dupa luarea pilulei anticoncetionale
De la ora 5 dimineata am inceut sa am niste crame urate de tot urmate de diaree, la ora 9 am luat antic.Yasmin si la 10 si 20 am avut scaun moale apos. am luat un furazolidon...am avut contact neprotejat ieri! e nevoie sa mai iau o pastila azi? Multumesc frumos
3 comentarii
daca va rog sa-mi raspundeti cat mai repede sa stiu ce sa fac.
Deobicei, cand apare diareea sau varsaturi in timpul administrarii anticonceptionalelor, este bine sa ne protejam suplimentar, pentru ca poate reduce efectul pilulelor. Asta mi-a spus medicul cand m-am confruntat si eu cu aceeasi problema.
eu am mai luat inca o pastila! multumesc de raspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1diaree care revine des
- 5sindrom sufebril urticaria si sindrom de malabsortie
- 5Pancreatita poate fi legata de diaree?
- 10voma diaree si varsaturi
- 6afectiuni cardiace?
- 1Va rog Ajutor, cred ca am ulcer
- 6Nu stiu ce e in neregula cu stomacul meu
- 1Ameteala (se invartee camera), diaree si voma a doua zi dupa strand
- 1antibiotice, balonari, constipatie si diaree
- 1diaree + febra
- 4Bolboroseli stomac
- 2diaree si stare de voma persistenta
- 3colon iritabil cu diaree si depresie
- 6Au toate o legatura sau nu?
- 1Karissa si diaree
- 2Imi merge burta si am scaun moale de cateva luni de zile
- 0diaree, greata, dureri de cap
- 1Diaree după administrare essentiale forte
- 0Toxinfectie sau altceva?
Mai multe informații despre: Diareea Diareea de la anticonceptionale
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
