discromat
Buna ziua am facut niste analize la ochi, nu am probleme cu distanta vad foarte bine dar nu deosebeam acele plansee cu mule puncte de diferite culori care reprezentau niste cifre si mi-a trecut pe fisa medicala discromat
as vrea sa stiu si eu ce as putea sa fac in privinta asta ?exista vreo operatie, tratament etc?
vroiam sa mai stiu daca am voie sa dau de carnet
multumesc frumos
as vrea sa stiu si eu ce as putea sa fac in privinta asta ?exista vreo operatie, tratament etc?
vroiam sa mai stiu daca am voie sa dau de carnet
multumesc frumos
2 comentarii
Nu exista tratament, este o chestie nativa, te-ai nascut asa.in Romania si nu numai sunt multe persoane cu aceasta afectiune.La noi, conform legii, nu ai voie sa conduci masina amator..in schimb in strainatate, persaonele cu acesta disfunctie, au voie sa conduca amator..poti merge insa la medic si sa faci niste analize amanuntite pt a vedea exact culorile pe care le confunzi..si inca ceva, exista discromat sau partial discromat(1 culoare sau doua), insa la discromat, este vb desore o paleta mare de culori..trebuie facuta diferenta..
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ac celule gastrice
- 7Analize medicale usor crescute
- 3Hemoleucograma proasta după transfuzie sânge și plasma
- 2Fier cu valoare de 27, 45 umo/l, iar limitele intre 5, 4 și 18, 6, fetita de 10 ani
- 1Igm crescut
- 0Rezultate analize
- 1Analize medicale
- 1VSH și PCR marit
- 1Rezultate biopsii endoscopie si colonoscopie
- 1interstitiu pulmonar accentuat bilateral?