probleme de respiratie
De vreo 2 ani ma confrut cu niste probleme de respiratie si nu reusesc sa depistez cauza. Sunt trimisa de medicul de familie la cardilogie, pneumologie, orl, endocrinologie.Mi s-a dat diagnosticul de astm bronsic. Mi-am cumparat un ap peak flow meter si am aceleasi valori in timpul crizei cat si in afara. Ce e f ciudat e ca dupa ce mananc si mai ales dupa ce beau apa ( stiu ca pare amuzant ) imi apar crizele. Ma deranjeaza rau in piept si mi se ingreuneza f tare respiratia. Astazi abia ma reusit sa beau un pahar de apa. Nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac. Cred ca ma voi duce sa-mi fac o endoscopie. Daca spirometria e buna, testele alergologice la fel nu cred sa fie astm. Mereu am avut pb cu amigdalitele, deviatie de sept, nas infundat. La analize mi-a iesit VSH f marit, Leucocitele 13, 8 si se pare ca as avea si diabet, Glicemia 153 si Hemoglobina glicolizata 7, 2.Sunt dezamagita si speriata, Daca a avut cineva asemenea simptome rog mult sa-mi dea un sfat.
1 comentarii
Multumesc mult pentru sfat. Medicamente nu prea pot lua. De cate ori iau incep sa nu pot respira. De multe ori am chemat salvarea asa de rau mi-a fost. Va doresc sanatate multa. Am fost si la biorezoananta scio, dar am fost f dezamagita, doar minciuni.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Interpretare CT, Biopsii și analize medicale
- 5Buna. Am făcut un test de gripa mă poate ajuta cineva cu niste informații
- 2Saliva maronie dimineața
- 0Vreau un diagnostic la rx plamani
- 2Pneumonie interstițială
- 4Pneumonie interstițială
- 1Parere Radiografie la plamani
- 0Unde pot face o scintigrafie ok in Bucuresti?
- 1Aspergilom apical
- 1Procedura CT torace