HEMOROIZI

24-10-2011
Lidia/26
Nu este medic/terapeut
Lidia/26
Buna ziua,
Am si eu o problema mai delicata.
In urma cu 2 ani, am fost la un consult si mi s-a spus ca as avea hemoroizi (nu mai tin minte daca externi sau interni, dar cred ca si una si alta) si fisura anala. Nu am facut nici un tratament la ei din cauza costurilor foarte mari si a modului in care am fost tratata. (Brutal, nici nu mi-au explicat in ce consta controlul...)
Problema mea acum este ca de circa o saptamana am iesit afara tare, cu sange si de atunci am dureri in acea zona, cand ies afara, cand stau pe scaun, chiar si cand merg... Si daca am hemoroizi, acestia se pot mari?
Imi puteti recomanda un tratament, ceva? Sau credeti ca este necesara operatia?
Multumesc.
1 comentarii
0
24-10-2011, ora 16:37
ionela lenuta
Nu este medic/terapeut
ionela lenuta
Si sotul meu are aceeasi problema, i s-a intamplat si lui sa aiba 2 scaune cu sange, unul de consistenta normala, iar celalalt la un interval de aproape 3 luni, fiind un scaun diareic.A inceput sa foloseasca unguentul Procto- Glyvenol, deoarece odata ce sunt interni, apar si cei externi
Adaugă un comentariu / răspuns

06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici