Colecist cotractat postprandial
Buna ziua, de ceva vreme ma confrunt cu dureri in partea dreapta sub coaste, uneori este durere alte ori niste intepaturi. In urma unui ecograf pentru colecist este notat “partial contractat postprandial”. Imi puteti spune ce inseamna acest lucru?
Multumesc!
Multumesc!
1 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6Esofagita gr. B ( Los Angeles) + Salami Ulcer Duodenal
- 3rezultat ecograf abdominal
- 3polipi la fiere?
- 58Ecografie Abdominala...Interpretare va rog
- 0analize - ecografie abdominala
- 0ecografie abdominala
- 1Rezultat ecografie abdomen inferior
- 3SOS. Durere sub coasta dreapta
- 0Durere fiere sau ficat ?
- 1Durere in partea dreapta
- 1Interpretare ecografie
- 0Un sfat la ce medic sa mai merg
- 2Interpretare ecografie ficat
- 0Ceva sub coaste
- 2Durere in partea dreapta, sub coasta
- 5Greata, balonare si durere subcostal dreapta
- 4Colecistul dismorfic alitiazic
- 0Durere în partea dreaptă
Mai multe informații despre: ecografia abdominala durere sub coaste in partea dreapta durerea de colecist
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
