teste de sarcina false? urgent!
Buna,
Dupa primul contact sexual menstruatia a intaziat cu o luna. In urma cu doua saptamani am luat doua teste de sarcina. Primul a iesit negativ. Al doilea l-am facut dupa 5 zile si acelasi rezultat. De obicei inainte sa imi vina menstruatia ma dor sanii si burta. Incepand de acum 2 zile au inceput sa ma doara si burta si sanii, dar nu inteleg de nu vine menstruatia. Este posibil ca testele de sarcina sa fi fost false ?
Dupa primul contact sexual menstruatia a intaziat cu o luna. In urma cu doua saptamani am luat doua teste de sarcina. Primul a iesit negativ. Al doilea l-am facut dupa 5 zile si acelasi rezultat. De obicei inainte sa imi vina menstruatia ma dor sanii si burta. Incepand de acum 2 zile au inceput sa ma doara si burta si sanii, dar nu inteleg de nu vine menstruatia. Este posibil ca testele de sarcina sa fi fost false ?
4 comentarii
Daca testele au fost bune, care poate fi cauza intarzierii?
2 teste false...nu prea am auzit sa se intample.cauze ale intarzierii menstruatiei pot fii:stressul, oboseala.daca ai inceput sa ai dureri premenstruale inseamna ca iti va venii ciclul.e clar ca daca in timp de o luna nu ai sesizat nici un simtom care sa "vesteasca"o sarcina, va venii si ciclul.intarzieri se mai intalnesc.
Cel mai sigur test de sarcina este dozarea beta HCG in sange; Mergi si la un consult ginecologic; Numai bine
am avut contact sexual cu prietenul meu acum o sapt. eu iau anticonceptinale, dar am luat si un tratament cu 5 zile inainte sa am contactul sexual, iar dupa 2 zile mi-am facut niste analize se sange si urina si mi-au iesit corpi cetonici pozitivi +1 in urina. mentionez ca ziua in care mi-am facut analize a fost si prima zi din cele 7 de pauza de anticonceptional, iar acum sunt la a patra si inca nu mi-a venit. e posibil sa fiu insarcinata? cum imi pot da seama sigur daca pot fi insarcinata?testul de sarcina dupa cat timp poate fi facut? exista tratamente sau ceva pastile care sa provoace un avort spontan? va rog din tot sufletul sa-mi rasp cat de urgent ca sunt tare ingrijorata
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Sora mea
- 1Cum reusesc sa ma "reinitializez" pentru inca o partida de sex?
- 3Dorinta sexuala in exces?! Oare e conjuncturala aceasta situatie?
- 10Cum ar trebui sa procedez???
- 1E "prea mult" vreodată un lucru rău? Despre dimensiune și dorință
- 5Despre sex și menstruație
- 0Favoritul
- 1Probleme în erecție
- 11Căsnicie fără sex
- 2Prea multa pofta de s.