infertilitate de la yasmin?

06-12-2011
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
buna..as avea si eu o intrebare..am luat AC yasmin 2 ani fara pauza, iar de un an le-am stopat ptr ca voiam un copil...si totusi intr-un an de zile nu am ramas insarcinata.e posibil din cauza AC?[ptr ca am auzit multe zvonuri ca din cauza acestora luate o perioada lunga de timp fara pauza exista risc de infertilitate.rog un raspuns...multumesc...mentionez ca sunt activa din punct de vedere sexual
2 comentarii
0
08-12-2011, ora 01:50
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
NU exista nicaieri vreun studiu care sa demonstreze ca folosirea indelungata a contraceptivelor ar favoriza infertilitatea, dimpotriva! IN plus 2 ani de zile nu e o perioada lunga de administrare. Va recomand sa va adresati unui medic ginecolog pentru a demara investigatiile specifice
0
08-12-2011, ora 20:17
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
va multumesc...cu siguranta ma voi adresa unui medic.
Adaugă un comentariu / răspuns