cum e cu steriletul?
am si eu o intrebare.Mi-am pus sterilet de curand dar nu mi s-au dat prea multe detalii si sunt curioasa daca exista zile in care nu este voie la sex in afara de cele de menstruatie si daca este vreo problema atunci cand luam antibiotice daca afecteaza cu ceva sa facem sex atunci????SI daca e adevarat k exista riscul sa iasa steriletul singur la un efort mai mare?????
2 comentarii
1. Sunteţi sub protecţie în orice zi.
2. Chiar şi dacă luaţi antibiotice.
3. Deplasarea steriletului se petrece relativ rar. Oricum, probabil că vi s-a făcut recomandarea unui control o dată la 6 luni. Respectaţi-o. Majoritatea steriletelor au unul sau două fire de control în vagin (în funcţie de modelul steriletului). Deplasarea se manifestă prin coborârea firelor de control.
2. Chiar şi dacă luaţi antibiotice.
3. Deplasarea steriletului se petrece relativ rar. Oricum, probabil că vi s-a făcut recomandarea unui control o dată la 6 luni. Respectaţi-o. Majoritatea steriletelor au unul sau două fire de control în vagin (în funcţie de modelul steriletului). Deplasarea se manifestă prin coborârea firelor de control.
Multumesc de raspuns.Am sterilet Copper t 380 a si nu mi s-au dat detalii ce, cum si cand trebuie sa ma mai duc la control.Doar mi s-a pus k am vrut eu k am auzit k e bun k metoda de contraceptie findca am deja 2 copii.Am fost eu la control din cauza ca aveam impresia k nu il mai am k am auzit multe fete care s-au plans de tot felul de dureri sau de scurgeri abundente iar eu nu am absolut nimik e ca inainte, diferenta este k mi s-a reglat menstruatia.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Sora mea
- 1Cum reusesc sa ma "reinitializez" pentru inca o partida de sex?
- 3Dorinta sexuala in exces?! Oare e conjuncturala aceasta situatie?
- 10Cum ar trebui sa procedez???
- 1E "prea mult" vreodată un lucru rău? Despre dimensiune și dorință
- 5Despre sex și menstruație
- 0Favoritul
- 1Probleme în erecție
- 11Căsnicie fără sex
- 2Prea multa pofta de s.