anticonceptionale karrisa

18-07-2008
dory_sweetgirl
Nu este medic/terapeut
dory_sweetgirl
buna ziua!iau anticonceptionale karissa si am terminat prima folie momentan sunt in pauza de 7 zile a doua folie knd o incep?doctora mia zis sa iau 21 de zile anticonceptionalele timp de 7 zile fac pauza iar din a opta zi incep o noua folie...in schim pe prospect scrie k o noua folie se incepe in prima zi a ciclului menstrual...yo ar trebui sa incep maine cea dea doua folie dupa spusele doctorei ma poate ajuta cineva?
1 comentarii
0
28-03-2012, ora 09:27
fiifrumoasa
Nu este medic/terapeut
fiifrumoasa
Prima administrare a contraceptivul(prima data) se ia din prima zi a singerarii menstruale, dupa ce se termina blisturele...21 de pastile se face pauza de 7 zile si din a 8 zi se ia prima pastila din un nou blisture( al doilea.al treilea.etc), toate in contenuare merg dupa schema respectiva.
Adaugă un comentariu / răspuns