acid folic se ia in primele 3 luni de sarcina?
De curand am aflat ca sunt insarcinata, pana ajung la dr vreau sa-mi i-au de la farmacie acid folic, care stiu ca se ia in primele 3 luni de sarcina, asa am procedat si la prima sarcina.Sau trebuie sa-mi recomande dr?(atunci mi-a recomandat acidul folic).
3 comentarii
acidul folic se recomanda chiar inainte de a ramane insarcinata deci mai ales ca esti poti lua cu toata increderea..sarcina usoara
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Sarcină în timpul tratamentului cu cabergolina
- 4Întrerupere sarcina prin tratament medicamentos
- 4Bipolaritatea și sarcina la femei
- 0Tratament infectie cu febra care nu mai trece
- 1Contact neprotejat in timpul tratamentului cu antibiotice.
- 2Sarcina si antibiotic
- 1Operatie colecistectomie sarcina
- 1Vaccinul BOOSTRIX
- 1Durere stanga puternica
- 3Sarcina - soțul ia cymbalta