acid folic se ia in primele 3 luni de sarcina?

31-03-2012
dariaalexandra
Nu este medic/terapeut
dariaalexandra
De curand am aflat ca sunt insarcinata, pana ajung la dr vreau sa-mi i-au de la farmacie acid folic, care stiu ca se ia in primele 3 luni de sarcina, asa am procedat si la prima sarcina.Sau trebuie sa-mi recomande dr?(atunci mi-a recomandat acidul folic).
3 comentarii
0
01-04-2012, ora 08:54
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Poti lua acid folic fara nicio problema.
0
02-04-2012, ora 09:44
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
acidul folic se recomanda chiar inainte de a ramane insarcinata deci mai ales ca esti poti lua cu toata increderea..sarcina usoara
0
07-04-2012, ora 20:28
dariaalexandra
Nu este medic/terapeut
dariaalexandra
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns