Stoparea utilizarii vitaminelor in saptamana 30 de sarcina

30-04-2008
indira
Nu este medic/terapeut
indira
Buna ziua,
Sunt in saptamana 30 de sarcina si iau vitamine prenatale ELEVIT inca din saptamana a 8 de sarcina. Acum simt ca nu mai suport sa le iau. Am niste arsuri groaznice dupa ce le iau si ca sa scap administrez RENNIE. Stiu ca in aceasta perioada ma pot astepta la arsuri de la consumul multor alimente, dar dupa ce iau vitaminele, arsurile sunt foarte, foarte puternice. Ce ma sfatuiti sa fac ? As putea sa renunt la vitamine in aceasta perioada a sarcinii? Sa fac o intrerupere de vreo 2 saptamani macar ? Va multumesc celor care imi veti raspunde.
1 comentarii
0
30-04-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna, eu cand am fost gravida nu prea am luat vitamine, decat rar niste calciu si vreo 2 tuburi de supradyn efervescent, adik eu zic ca poti face pauza linistita, in acest timp poti consuma multe fructe, legume, lactate, cred ca sunt mai bune cele naturale decat pastilele cu vitamine. multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns