anticonceptionalele si nodulii la san

29-05-2008
m_ionela
Nu este medic/terapeut
m_ionela
am noduli la san. pot folosi anticonceptionale?
2 comentarii
0
29-05-2008, ora 00:00
camyane
Nu este medic/terapeut
camyane
noduli la san pot aparea din mai multe cauze. daca sant din cauza dereglarilor hormonale da se folosesc anticonceptionale.
o analiza de sange de dozare hormonala..arata si ce tip de tatament poti lua... consulta un endocrinolog.
daca noduli sant de alta natura..atentie mare...anticonceptionalele pot sa inrautateasca situatia,
eventual un eco la san.sau o mamografie, de siguranta
0
05-06-2008, ora 00:00
m_ionela
Nu este medic/terapeut
m_ionela
multumesc pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns