Durere ochi permanente + lacrimare puternica
Buna ziua! De doua zile ma doare globul ocular foarte tare. Ambii ochi sant rosii, ma dor in permanenta, iar la lumina imi lacrimeaza puternic. Mentionez ca am probleme si cu sinuzita. Va rog daca puteti sa-mi spuneti din ce cauza am aceste simptome. Multumesc!
5 comentarii
propunere:
RENUNTA pt cateva zile complet- la calculator..
si dormi 7-8 ore/ noapte.
Sigur ai exagerat cu netul.
cele bune,
RENUNTA pt cateva zile complet- la calculator..
si dormi 7-8 ore/ noapte.
Sigur ai exagerat cu netul.
cele bune,
Ti-ai dat raspunsul singur, sinuzita este de vina.
Localizarea durerii depinde de sinusul afectat:
durerea la nivelul obrajilor si dintilor centrali = inflamarea sinusului maxilar
durerea la nivelul fruntii = inflamarea sinusului frontal
durerea in spatele ochilor sau a ambelor tample = inflamarea sinusului sfenoidal
durerea in jurul orbitei sau retroocular = inflamarea sinusului etmoid
Localizarea durerii depinde de sinusul afectat:
durerea la nivelul obrajilor si dintilor centrali = inflamarea sinusului maxilar
durerea la nivelul fruntii = inflamarea sinusului frontal
durerea in spatele ochilor sau a ambelor tample = inflamarea sinusului sfenoidal
durerea in jurul orbitei sau retroocular = inflamarea sinusului etmoid
Buna seara! Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. atat lui bestyutza, cat si lui sebesuldejos. Sigur este vorba de sinuzita ca in noaptea precedenta durerii am dormit cu geamul deschis si am simtit si o durere frontala spre ziua, dar voi incerca sa renunt si la calculator o perioada. Am facut cateva spalaturi cu ceai de filimica(galbenele) si a inceput sa se mai diminueze durerea. Sper ca in cateva zile sa ma simt mai bine. Ma bucur ca sant oameni ca dv. care vin cu un raspuns sau un sfat pentru cei care au mare nevoie de asta. Va doresc multa sanatate si o seara buna!
Buna seara, de vreo 2 zile am o durere in coltul ochiul drept, daca il inchid si daca apas pe ochiul inchis inspre nas ma doare, inainte de aparitia dureri am dormit foarte putin vreo 12 -14 ore in 2 zile.
Mentionez ca lucrez intr-un mediu rece, ud si cu foarte mult vant/curent, intr-o pescarie, daca va ajuta cu ceva.
o seara buna.
Mentionez ca lucrez intr-un mediu rece, ud si cu foarte mult vant/curent, intr-o pescarie, daca va ajuta cu ceva.
o seara buna.
Buna ziua, pe sotul meu il doare in spatele ochilor si vede cum sa va zic linii de curent in coltul ochilor, ce ar putea avea.Va multumesc.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Blefarita/Conjunctivita cronica
- 1Fasciculatii musculare și miokimie pleoapa superioara
- 0Amețeli și întunecarea vederii
- 8Gaura din ochi m-a bagat in depresie
- 1Diferenta dioptrii cicloplegie
- 2Degradare vedere la distanta (deja cu ochelari), dureri de cap, ameteli, pulsatii.
- 1Ochiul se zbate (pulseaza)
- 1Degradarea brusca a vederii după glicemie mai mare de 700
- 1Scadere acuitate vizuala dupa aplicare picaturi dilatare pupile
- 1Ochi umflați dimineața